Kolejna chrześcijańska dziewczynka w Pakistanie, tym razem w wieku 14 lat, padła ofiarą przymusowej konwersji/małżeństwa przeprowadzonej przez muzułmańskiego porywacza, podały źródła.
Khalid Masih, 48-letni pracownik służb sanitarnych w Islamabadzie, wyznania katolickiego, powiedział, że rzeźnik z jego okolicy, Haider Ali, zabrał jego córkę Alinę Khalid z ich domu w dzielnicy Khanna Pul w Islamabadzie 24 czerwca.
„Niektórzy sąsiedzi powiedzieli nam, że widzieli niezidentyfikowaną dziewczynę przed naszym domem w dniu zaginięcia Aliny” – powiedział Masih Christian Daily International-Morning Star News. „Kiedy zaczęliśmy jej szukać, dowiedziałem się, że Haider Ali, 27-letni rzeźnik z naszego sąsiedztwa, zaplanował porwanie Aliny”.
Dodał, że tego samego dnia złożył skargę na policję w Khanna, lecz ta nie podjęła żadnych działań.
„Pierwszy raport informacyjny został ostatecznie zarejestrowany pod koniec 25 czerwca, co dało oskarżonemu wystarczająco dużo czasu na ukrycie się” – powiedział Masih.
Czytaj dalej – christiandaily
WOLNOŚĆ DLA RODZIN Z FABRYK CEGIEŁ!!!
Drodzy Darczyńcy!
Chcieliśmy przedstawić Państwu nasz nowy projekt kompleksowej pomocy dla rodzin z fabryk cegieł. Na dzień dzisiejszy do projektu zakwalifikowaliśmy 13 rodzin będących pod opieką Duszpasterstwa Dobrego Pasterza w Pendżabie. Koordynatorami projektu jest chrześcijańskie małżeństwo Sajida i Ashbeel Raifq, którzy podjęli się tego trudnego zadania z pełną świadomością, jak wiele pracy ich czeka przy tym projekcie i przygotowali wszystkie przedstawione w projekcie dane. Na załączonych zdjęciach zostały ujęte wszystkie najważniejsze szczegóły dotyczące każdej z 13. rodzin zakwalifikowanych do programu kompleksowej pomocy obejmującego uwolnienie i przygotowanie rodziny do samodzielnego życia, w tym przede wszystkim:
- spłatę długu w fabryce;
- przygotowanie do podjęcia pracy zawodowej dla ojców, w niektórych przypadkach matek oraz starszych dzieci;
- wyposażenie domu, a w przypadku dwóch rodzin, które go nie posiadają – także jego wybudowanie;
- wyposażenie rodziny w ubrania, wsparcie żywieniowe na okres pierwszych trzech miesięcy, środki czystości;
- opłatę rocznego ubezpieczenia zdrowotnego dla rodziny, by zapobiec ewentualnemu ponownemu zadłużeniu się rodziny – ponieważ problemy zdrowotne są najczęstszą przyczyną zaciągania długów u właścicieli fabryki dla osób, które z powodu nagłej choroby nie mają innego wyjścia;
- wydatki szkolne dla dzieci uczących się.
Wszystkie koszty policzone zostały w rupiach pakistańskich, a w podsumowaniu przeliczone na złotówki według aktualnego kursu.
Do tej pory nasza pomoc dla chrześcijan z fabryk cegieł obejmowała głównie regularną pomoc żywnościową, a także wielokrotnie udzielaliśmy wsparcia finansowego dla osób wymagających leczenia (w razie potrzeby jest to pomoc udzielana przez kilka miesięcy). Teraz mamy nadzieję, że z Bożą pomocą przy wsparciu i pracy ze strony koordynatorów będziemy mieli możliwość wnieść w życie tych ludzi nie tylko odrobinę radości z paczek żywnościowych i ulżenia cierpieniu w ich chorobach, ale także pomóc ich odzyskać zdolność, która dla wielu z nich jest największym marzeniem od lat.
„Czystą i nieskalaną pobożnością przed Bogiem i Ojcem jest to: nieść pomoc sierotom i wdowom w ich niedoli i zachowywać siebie nie splamionym przez świat”
(List Jakuba 1,27).
Wszystkie osoby pragnące pomóc poprzez naszą Fundację prosimy o wpłaty na konto z dopiskiem „WOLNOŚĆ DLA RODZIN Z FABRYK CEGIEŁ” .
Jeżeli Państwo mają na sercu pomoc dla konkretnej rodziny, prosimy w tytule przelewu podać numer rodziny.