
Dzieci, które straciły swoich rodziców, są cały czas zabierane z okupowanych terenów do Rosji. Lojalny wobec Kijowa szef władz obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj przekazał, że armia Władimira Putina wywiozła kolejnych 76 osieroconych dzieci do ośrodków dla niepełnoletnich w Rosji.
Ponadto 104 dzieci objętych pieczą instytucji socjalnych w samozwańczej, kontrolowanej przez Kreml Ługańskiej Republice Ludowej ma zostać przekazanych pod opiekę rosyjskim rodzinom – zaznaczył Hajdaj. Dzieci mają trafić do ośrodków w Moskwie.
Uprowadzane dzieci
W miarę trwania tej agresji Rosja wciąż narusza podstawowe prawa dzieci do życia i bezpieczeństwa. Ostrzeliwując i bombardując infrastrukturę cywilną, Rosjanie zabijają rodziców i porywają dzieci z terytoriów na Ukrainie, które zaatakowali i tymczasowo okupują.
Niektóre źródła podają, że ponad 121 000 dzieci zostało przymusowo zesłanych do Rosji. Należą do nich zarówno sieroty, jak i dzieci, które mają rodziców. w akcie współczesnego niewolnictwa Rosja porywa ukraińskie dzieci i deportuje je wbrew ich woli do obwodów włodzimierskiego, omskiego, czeliabińskiego w Rosji i na wschodnią wyspę Sachalin. Część dzieci została przeniesiona z Mariupola do Doniecka (czasowo okupowanego przez Rosję), a następnie dalej do Taganrogu w Rosji. Rosja próbuje usprawiedliwić nielegalne wysiedlanie dzieci „opieką” nad sierotami.
Kreml po raz kolejny optuje za znanym scenariuszem z 2014 roku, kiedy to Rosjanie siłą przesiedlili setki dzieci z Krymu do Rosji tzw. „Pociągiem nadziei” w celu ich dalszej adopcji. Za to Rosja została usunięta z europejskiej sieci rzeczników praw dziecka.
Armia rosyjska haniebnie wykorzystuje te dzieci jako „ludzką tarczę” przeciwko Siłom Zbrojnym Ukrainy. 11 kwietnia w Wołnowacha rosyjscy najeźdźcy zmusili uczniów do powrotu do nauki w miejscowej szkole pomimo bliskiej odległości od pola bitwy. Zgodnie z międzynarodowym prawem humanitarnym dzieci muszą być starannie chronione podczas konfliktów zbrojnych.
Centrum Przeciwdziałania Dezinformacji Ukrainy potwierdziło, że Rosja wykorzystuje przesiedlone dzieci ukraińskie do celów propagandowych. Środki masowego przekazu Kremla rozpowszechniały wywiady z deportowanymi ukraińskimi dzieciakami, które propagandyści nazywają „szpiegami” działającymi przeciwko rosyjskiemu wojsku. Na przykład ci pseudo-dziennikarze rozpowszechniają dezinformacje z nagłówkami takimi jak „Reżim ukraiński wysyła dzieci na wojnę, biorąc wzory z Trzeciej Rzeszy”. Propaganda Putina wykorzystuje rzekome wywiady z dziećmi ukraińskimi i twierdzi, że „dokładnie te dzieci szpiegowały od samego początku operacji specjalnej na Ukrainie”. Wykorzystywanie dzieci w wojnie informacyjnej jest kolejnym rażącym naruszeniem prawa międzynarodowego popełnionym przez Rosję.
Kreml planuje zorganizowanie obozów instytucjonalnych dla wysiedlonych dzieci ukraińskich w celu nauki języka rosyjskiego. Zostaną one stworzone dla dzieci, które nie znają dobrze języka rosyjskiego i nie mogą uczyć się w rosyjskich szkołach.
źródła: upday/polsatnews/eupoliticalreport /spravdi.gov.ua/Rzeczpospolita /topnews.media /
PILNIE POTRZEBNA POMOC ŻYWNOŚCIOWA DLA GŁODUJĄCYCH DZIECI!
Pakistan, Pendżab – 01.10.2022 r
DUSZPASTERSTWO DOBREGO PASTERZA
Po ślubie w 2018 roku Sajida i Ashbeel postanowili wspólnie kontynuować swoją pracę zarówno dobroczynną, jak i ewangelizacyjną, wśród lokalnej ludności. Zdołali zakupić Biblię, a potem – telefon komórkowy. Dzięki mediom społecznościowym poznali kogoś, kto zobowiązał się wspierać ich działalność edukacyjną wśród dzieci, lecz po kilku miesiącach zrezygnował.
Skontaktowała się również z nimi amerykańska rodzina, która zebrała pieniądze na zakup budynku i zachęciła ich do założenia Duszpasterstwa Dobrego Pasterza.
Amerykańska rodzina popadła w tarapaty finansowe i wycofała się z aktywnego wspierania Duszpasterstwa, jednak Sajida i Ashbeel kontynuują służbę.
Własny budynek (na dodatek z własną studnią!) jest wielką pomocą. Znajdują w nim schronienie osierocone dzieci, jak i dzieci pracowników fabryki cegieł, które udało się Sajidzie i Ashbeelowi wziąć pod swoją opiekę.
Budynek jest jasny, przestronny i – przede wszystkim – ich własny.
Pakistan jest jednym z tych miejsc, gdzie przywódcy lokalnych wspólnot chrześcijańskich, w większości, działają bez żadnego formalnego przygotowania i bez żadnego wsparcia, gdzie ich praca to niekończąca się, trudna służba na rzecz sierot, wdów, starców i innych wykluczonych, gdzie ich jedyną bronią przeciw wrogiemu chrześcijanom systemowi jest ICH MIŁOŚĆ DO BOGA I LUDZI, oraz zakupiona za z trudem zaoszczędzone pieniądze Biblia i … Internet.
DZIĘKI PAŃSTWA WSPARCIU, MOŻLIWY BYŁ KOLEJNY ZAKUP ŻYWNOŚCI DLA DZIECI!
PAKISTAN PENDŻAB – 16 WRZESIEŃ 2022
PRACA WŚRÓD WYKLUCZONYCH I PRZEŚLADOWANYCH
Chrześcijanie są w Pakistanie obywatelami najniższej kategorii. Szanse na zdobycie dobrze płatnej pracy są bardzo małe – o czym informowaliśmy już wielokrotnie, a bez środków nie ma możliwości kształcenia dzieci. Bez edukacji z kolei nie ma mowy o przyzwoitej pracy.
Nawet jednak jeśli chrześcijanin ma wykształcenie, szanse na przebicie się do przynajmniej klasy średniej są znikome. Ashbeel, choć jest człowiekiem wykształconym, znającym język angielski, pracuje fizycznie, w złych warunkach, za niską płacę.
Sytuacja chorych, starych i wdów jest jeszcze gorsza, bo nie mają możliwości najmowania się nawet do tych najgorszych zajęć, które mogłyby zapewnić im skromne utrzymanie.
Taka sytuacja utrzymuje się również w Lahore – patrz tutaj
Pomoc krótkoterminowa jest świetna, ale celem naszej Fundacji „FILEO” jest długoterminowa stabilność dla nich. Nasze projekty są opracowywane z nadzieją długoterminowego wzrostu dla wielu społeczności w Pakistanie. Serdeczne podziękowania dla wszystkich którzy mają otwarte serca by pomóc tym ludziom. Dzięki Państwa wsparciu, możliwy był kolejny zakup żywności dla dzieci.
Pakistan Pendżab – 5 wrzesień 2022
Serdeczne podziękowania dla naszych darczyńców za pomoc w kolejnych zakupach dla ubogich rodzin w Pakistanie.
Pakistan, Pendżab – 27 sierpień 2022
Serdeczne podziękowania dla naszych darczyńców za pomoc w kolejnych zakupach dla dzieci i ubogich rodzin w Pakistanie
Pakistan Pendżab – 16 Sierpień 2022
Serdeczne podziękowania dla darczyńców Fundacji „FILEO” za pomoc dla osieroconych dzieci z Pakistanu.
Z zebranych dotąd środków finansowych – oprócz żywności – mogliśmy zakupić również odzież.
Pakistan Pendżab – 13 Sierpień 2022
Serdeczne podziękowania dla darczyńców Fundacji „FILEO” za kolejną transzę pomocy finansowej dla Good Shepherd’s Ministry Pakistan.
Pomoc żywnościową, Sajida I Ashbeel rozdali wśród prześladowanych Chrześcijan w fabryce cegieł. Rozdali jedzenie i zorganizowali krótkie spotkanie modlitewne.
PRACA WŚRÓD WYKLUCZONYCH I PRZEŚLADOWANYCH
Chrześcijanie są w Pakistanie obywatelami najniższej kategorii. Szanse na zdobycie dobrze płatnej pracy są bardzo małe – o czym informowaliśmy już wielokrotnie, a bez środków nie ma możliwości kształcenia dzieci. Bez edukacji z kolei nie ma mowy o przyzwoitej pracy.
Nawet jednak jeśli chrześcijanin ma wykształcenie, szanse na przebicie się do przynajmniej klasy średniej są znikome. Ashbeel, choć jest człowiekiem wykształconym, znającym język angielski, pracuje fizycznie, w złych warunkach, za niską płacę.
Sytuacja chorych, starych i wdów jest jeszcze gorsza, bo nie mają możliwości najmowania się nawet do tych najgorszych zajęć, które mogłyby zapewnić im skromne utrzymanie.
DUSZPASTERSTWO W FABRYCE CEGIEŁ
Sajida i Ashbeel prowadzą swoją duszpasterską pracę również wśród chrześcijan zmuszanych do pracy w fabryce cegieł. Często muszą przekupywać strażników, by umożliwili im wstęp na teren fabryki, wiele razy zdarzyło się, że musieli ratować się ucieczką. Rodziny z fabryk cegieł są wycieńczone, niedożywione, schorowane, pozbawione nadziei na odmianę losu. Służba wśród nich jest wyjątkowo ciężka i niewdzięczna, ale też bardzo potrzebna, gdyż wnosi choć odrobinę światła w życie tych ludzi, którzy na co dzień żyją w mroku.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ – DUSZPASTERSTWO DOBREGO PASTERZA Z PENDŻABU W PAKISTANIE
Serdeczne podziękowania dla darczyńców Fundacji „FILEO” za pomoc finansową dla Good Shepherd’s Ministry Pakistan.
Jest to w sumie 20 rodzin, ok. 70 osób. Jak widać na zdjęciach wyżej, duża grupa to dzieci, dla których nie ma tam żadnych szkół i które muszą pracować razem z rodzicami.

Z powodu, że są Chrześcijanami nie mogą się uczyć i zdobywać wykształcenie.
FUNDACJA „FILEO” KRS 0000705635 POMOC DLA DUSZPASTERSTWA DOBREGO PASTERZA
Pilnie potrzeba żywności dla dzieci. Błagam – nie zostawiajmy ich samych!
Poruszeni historią, losem, pracą dla Królestwa Bożego i wytrwałością jaką cechuje się ta dwójka wspaniałych Bożych ludzi, chcemy im pomóc.
Ważne jest umocnienie tych ludzi i umożliwienie im udzielania dalszej pomocy społeczności w której tak dzielnie pracują. Pomoc krótkoterminowa jest świetna, ale celem naszej Fundacji „FILEO” jest długoterminowa stabilność dla nich. Nasze projekty są opracowywane z nadzieją długoterminowego wzrostu dla wielu społeczności w Pakistanie.
Na początek i w pierwszej kolejności, zależy nam na zapewnieniu odpowiedniej żywności (obiadów) dla dzieci które tam mieszkają, oraz dla dzieci które tam przychodzą pobierać naukę i słuchać Ewangelii o Królestwie Bożym.
Prosimy w imieniu naszych Braci i Sióstr z Pakistanu wszystkie osoby o otwartych sercach o wpłacanie nawet najbardziej skromnych datków na pomoc dla dzieci sierot z Pendżabu.
„A Bóg mój zaspokoi wszelką potrzebę waszą według bogactwa swego w chwale, w Chrystusie Jezusie”
(List do Filipian 4,19).
NUMER KONTA