Według World Vision „miliony rodziców w krajach rozwijających się straciło dochody i pracę z powodu obostrzeń COVID-19 , zmuszając ich do narażania swoich dzieci na szkodliwe i niebezpieczne okoliczności, takie jak żebractwo lub praca dzieci”.

Christian NGO przeprowadził szybkich ocen w 24 krajach w całej Ameryce Łacińskiej, Afryce subsaharyjskiej i Azji , co potwierdza „niepokojące prognozy zwiększonego głodu dzieci, przemocy i ubóstwa z powodu wpływu ekonomicznego koronawirusa”.

„ Obostrzenia związane z COVID-19 już wpływają na zdolność rodziców i opiekunów do zaspokojenia potrzeb ich dzieci . Bez pilnych działań sytuacja się pogorszy, biorąc pod uwagę, że co drugie z dwóch miliardów dzieci na świecie żyje w ubóstwie ”- dodaje.

Azja, Ameryka Łacińska i Afryka są zagrożone

Dane terenowe chrześcijańskiej organizacji pozarządowej pochodzą z 14 000 gospodarstw domowych w Azji, ponad 2400 właścicieli małych firm w Afryce i ponad 360 migrantów z Wenezueli z całej Ameryki Łacińskiej.

Według World Vision „ w regionie Azji 110 milionów dzieci głoduje, a 8 milionów zostało zmuszonych do pracy i żebractwa ”.

W międzyczasie „83% ankietowanych imigrantów z Wenezueli stwierdziło, że brakuje żywności do tego stopnia, że co trzecie dziecko kładzie się spać głodne , potencjalnie ponad milion dzieci”.

„Dzieci są wysyłane do pracy i czasami proszone są o żebranie”

Cherian Thomas, regionalny lider World Vision na południową Azję i Pacyfik z siedzibą w Bangalore w Indiach, wyjaśnił, w jaki sposób kryzys wpłynął na ich region, w wywiadzie dla Global News Alliance

„W naszej próbie społeczności, które przebadaliśmy w regionie Azji i Pacyfiku , obejmujemy łącznie 9 krajów, ponad 60% ludzi straciło środki do życia i dochody z powodu utraconych możliwości utrzymania”, powiedział Thomas GNA.

Wskazał, że „ dzieci w pewnym sensie były wysyłane do pracy i czasami proszono ich o żebractwo ”.

Co więcej, „starsze dzieci, kiedy widzą głód i problemy w domu, same idą żebrać, ponieważ po prostu widziały, jak tragiczna jest sytuacja rodzinna i pomyślały, że mogą wnieść swój wkład, wychodząc i żebrząc”.

Celem World Vision jest „upewnienie się, że z punktu widzenia utrzymania, a także krótkoterminowej utraty środków do życia, zostaną pokryte. Do końca czerwca w naszym regionie Azji i Pacyfiku rozdaliśmy rodzinom około 11,4 miliona dolarów w gotówce i bonach ”.

„To daje im pewną ilość gotówki, którą mogą wykorzystać na podstawowe zaopatrzenie, a my mamy monitoring oraz kontrole i bilanse, które zapewniają, że są one dokładnie wykorzystywane do kupowania artykułów gospodarstwa domowego, żywności dla dzieci i pożywnej żywności” – wyjaśnił Thomas.

Możesz przeczytać pełny raport World Vision tutaj .

źródło: evangelicalfocus.com


Czas zrobić coś, żeby umierające z głodu dzieci nie były dla nas zjawiskiem zupełnie normalnym.

Tylko 40% populacji ma dostęp do czystej wody pitnej. Inwestycje w tym obszarze mają kluczowe znaczenie dla poprawy zdrowia dzieci. Zanieczyszczona woda jest jedną z głównych przyczyn rozprzestrzeniania się chorób.

Dzieci mogą umrzeć z głodu szybciej niż dorośli. Z drugiej strony dziecko łatwiej można uratować od śmierci, jeśli tylko będzie miało dostęp do odpowiedniego, specjalistycznego żywienia – uwrażliwia dr Wojciech Wilk, prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Prawie 2 miliony osób ze strachu opuściło swoje domy, szukając schronienia w buszu lub poza granicami kraju.

Długotrwały konflikt i kryzys gospodarczy spowodował gigantyczny wzrost cen żywności. Większości mieszkańców po prostu na nie nie stać,  brakuje wszystkiego, wody, żywności, leków. W dwóch regionach ogłoszony został stan klęski głodowej. Szczególnie narażone są dzieci, według szefa biura UNICEF, ponad 250 tys. dzieci w całym kraju jest poważnie niedożywionych – kilkuletnie dzieci ważą tyle, co niemowlęta. Tu pomoc musi być udzielona natychmiastowo, inaczej dzieciom grozi śmierć.

Sudański biskup wskazuje, że pandemia dramatycznie pogorszyła sytuację w tym najmłodszym państwie Afryki od lat dotkniętym kolejnymi wojnami, ogromnym ubóstwem i klęskami żywiołowymi. Rozprzestrzenianie się wirusa zablokowało nie tylko codzienne życie, ale i proces pokojowy, wciąż nie udało się stworzyć rządu przejściowego.

– Przedłużanie obostrzeń może niestety przynieść ze sobą ponowne zaognienie konfliktu. Partie polityczne wciąż są mocno skłócone i trudno im znaleźć wspólną płaszczyznę spotkania –  mówi bp Kussala.

Sudańczycy modlą się o pokój i światło Ducha Świętego dla polityków, aby umieli wspólnie pracować na rzecz pokoju, sprawiedliwości i lepszej przyszłości wszystkich.

Dramatu wojny i pandemii mieszkańcy tego kraju nie są w stanie sami ponieść, potrzebują konkretnej pomocy świata. Stąd jego przejmujący apel: „Wiem, że Europa i kraje Zachodu zajęte są obecnie leczeniem własnych ran wywołanych pandemią. Proszę jednak, by zauważono także nasze potrzeby. Bez wsparcia materialnego Sudańczycy nie przetrwają. Błagam, nie zostawiajcie nas samych!”.

Prawie półtora miliona dzieci w czterech afrykańskich krajach jest zagrożonych głodem. Ogłosiły to wyspecjalizowane organizacje Narodów Zjednoczonych ONZ, w tym agencja spraw dzieci, UNICEF. Te cztery kraje to Somalia, Jemen, Sudan Południowy i północne rejony Nigerii.

Justin Forsyth z UNICEF mówi BBC, że że wiele dzieci w tych państwach jest zmuszonych jeść liście i korzenie, choć na świecie wystarczyłoby żywności, by je wykarmić.

„Te sytuacje są wywołane działaniami człowieka. To głównie konflikty i wojny, tak jest w Sudanie Południowym.

Miejsca, w których dzieci umierają są odcięte od dostaw żywności w wyniku walk” – powiedział Justin Forsyth. W ogarniętej walkami Somalii dodatkowym czynnikiem, zwiększającym głód, jest susza.

Według ONZ głoduje tam sto tysięcy ludzi, a liczba niedożywionych sięga prawie pięciu milionów.

Klęska głodu zagraża mieszkańcom Sudanu Południowego, gdzie w lutym tego roku ogłoszono ją – po raz pierwszy od 6 lat – w dwóch okręgach stanu Unity. Głównym problemem w Unity – mówi Jackson Mungoni z misji PAH w Sudanie Południowym – jest to, że od długiego czasu toczą się tam walki. Ludzie, uciekając przed walkami, zostają bez niczego – tracą miejsce zamieszkania, uprawy, wszelkie środki do życia. Często kilkadziesiąt osób dzieli jeden garnek. Jeśli nie uda się złowić ryb – a mało kto ma wędkę – do garnka trafiają liście drzew i lilie czy hiacynt wodny.

Polska Akcja Humanitarna, która od 10 lat prowadzi w Sudanie Południowym stałą misję, rozpoczyna działania w stanie Unity. We współpracy z innymi organizacjami w kompleksowy sposób odpowiada na najpilniejsze potrzeby mieszkańców stanu, zapewniając potrzebującym dostęp do czystej wody, jedzenia i schronienia. Działania PAH skupiają się na stworzeniu mieszkańcom Unity warunków do samodzielnej egzystencji – stąd m.in. dystrybucja nasion i narzędzi do uprawy roli oraz połowu ryb.

Darowizna

FUNDACJA-FILEO   KRS 0000705635
Tytuł przelewu:
„Prześladowany Kościół-Sudan”

BIC (SWIFT): BPKOPLPW

Rachunek w złotówkach (PLN):
PL 30 1020 2791 0000 7902 0269 1947

Rachunek w dolarach amerykańskich (us dollars)
PL 46 1020 2791 0000 7502 0309 5569

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: