05/07/2020 Egipt – władze egipskie przedłużyły o 45 dni aresztowanie chrześcijańskiego obrońcy praw człowieka, Ramiego Kamil’a. Przedłużenie nastąpiło bez obecności Ramiego i jego prawników, którzy dziś odwołują się od decyzji. Został aresztowany w listopadzie ubiegłego roku przez policję, a później oskarżony o dołączenie do organizacji terrorystycznej, otrzymywanie funduszy zagranicznych i wzbudzanie napięć na tle religijnym między chrześcijanami a muzułmanami. Był przesłuchiwany bez obecności prawnika, a jego zatrzymanie było wielokrotnie przedłużane. Ze względu na ryzyko COVID-19 w więzieniach społeczność międzynarodowa wielokrotnie prosiła władze o uwolnienie Ramiego, ale bezskutecznie.

Władze wykorzystują te fałszywe zarzuty, aby uniemożliwić Ramiemu ​​pisanie o nadużyciach wolności religijnej. Jest założycielem związku młodzieży, który powstał po masakrze w Maspero w 2011 r., Kiedy to wojsko zabiło 27 pokojowych protestujących chrześcijan, protestujących przeciwko zburzeniu kościoła. Był działaczem na rzecz wolności religijnej przed kilkoma organami międzynarodowymi, w tym ONZ. Rząd Egiptu znacznie sprzeciwił się wolności słowa, a aresztowanie Kamila pokazuje, jak ta polityka może skutecznie uciszyć innych przed mówieniem o wyzwaniach, przed którymi stoją egipscy chrześcijanie.

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org.


.

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: