16/07/2020 Wietnam (International Christian Concern) – Klasztor w prowincji  Thua Thien Hue został zaatakowany przez bandytów wspieranych przez władze lokalne, jako część kampanii grabieży ziem mnichów Benedyktynów w tamtym rejonie.

W ciągu czterech dni miały miejsce dwa ataki. Brat benedyktyński Nicholas Le Van Thuong powiedział 13 lipca UCA News, że w klasztorze w Thien An pięć osób uzbrojonych w noże i maczety wpadło w szał, łamiąc stołki, ławki, stoły, wentylatory elektryczne i inne przedmioty.

Zbiry groziły również, że zabiją mnichów, którzy próbowali stanąć im na drodze i rozerwali namioty, które mnisi używają jako schronienia podczas pielęgnacji sadu pomarańczowego.

Trzy dni później napastnicy dowodzeni przez byłego członka milicji Thuy Bang Commune, Nguyen Viet Ton, wrócili i powalili sosny oraz wyznaczyli bambusowymi palami teren, na którym się znajdowały, dodał mnich.

Ziemia klasztorna była przedmiotem zawłaszczania ziemi już w 2002 roku. Lokalne władze zlekceważyły ​​własność benedyktynów i zaczęły sprzedawać działki ludziom, którzy następnie budowali domy, restauracje i zakładali fermy drobiu i bydła.

Ton również stopniowo wkraczał na tę ziemię, wycinając sosny i zastępując je eukaliptusami. Zgłosił roszczenia do ponad 2000 metrów kwadratowych ziemi, zapraszając zainteresowanych kupujących do zwiedzania nieruchomości.

„Toczymy przegraną bitwę z tymi, którzy są wspierani przez lokalny rząd, aby przejąć naszą własność” – powiedział Thuong, wiedząc, że ich apel do urzędników prowincji i rządu centralnego z 12 lipca o ukaranie napastników może zostać ponownie zignorowany.

W sprawie wywiadów prosimy o kontakt z Olivią Miller,  koordynatorem ds. Komunikacji :  press@persecution.org.


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: