Policja w Anglii wzięła na celownik chrześcijańską księgarnię i herbaciarnię, aresztując dwóch mężczyzn za gromadzenie się mimo zakazu związanego z lockdownem.

Według relacji BBC, do aresztowania doszło 14 listopada w księgarni Mustard Seed w Gedling w Nottingham.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn i ukarali ich grzywną o równowartości 267 dolarów, bezskutecznie żądając szczegółów, co tam robią, i powołując się na doniesienia o obecności w księgarni „40 do 50 osób”.

Wcześniej w listopadzie, władze kazały właścicielce księgarni zamknąć firmę i obciążyły ją grzywną, ponieważ kontynuowała działalność w czasie, gdy w kraju ogłoszono drugi w tym roku lockdown.

Firma wywiesiła w oknie wiadomość, informując, że pozostaje „pod jurysdykcją prawa zwyczajowego”, i powołując się na artykuł 61 Wielkiej Karty Swobód: „Mamy prawo wyrazić słuszny sprzeciw, jeśli uważamy, że jesteśmy rządzeni niesprawiedliwie”.

Właścicielka księgarni, Chris Stala, powiedziała, że nie łamie prawa, a raczej zajmuje słuszne stanowisko.

„Nie robię tego dlatego, że jestem buntownikiem” – oznajmiła. „Nie uważam, by moje działanie było bezprawne. Staję w obronie tego, co jest właściwe i moralne”.

Stala wielokrotnie była karana grzywną, w sumie mając do zapłacenia równowartość 22.700 dolarów za ignorowanie nakazu lockdownu. Postanowiła nie zamykać księgarni, by mieszkańcy lokalnej społeczności, zmagający się z problemami zdrowia psychicznego, mieli miejsce wsparcia.

Mimo wszystko, biuro magistratu Mansfield wydało nakaz zamknięcia Mustard Seed. Radny John Clarke z Rady Gedling Borough powiedział, że urzędnicy nie mają innego wyjścia, jak tylko zamknąć firmę.

Nakaz zamknięcia obejmuje karę grzywny lub groźbę więzienia dla każdego, kto znajdzie się na terenie nieruchomości.

„Daliśmy właścicielce kilka szans na zrobienie tego, co należy, ona jednak podjęła decyzję o zignorowaniu naszego przekazu” – powiedział Clarke. „Obecna sytuacja wygląda tak poważnie, że właścicielka ryzykuje więzieniem, a tego nikt nie chce”.

Dyrektor Zdrowia Publicznego Nottinghamshire, Jonathan Gribbin, powiedział, że wspiera działania policji przeciwko chrześcijańskiej księgarni. „Całkowicie popieram każde działanie organizacji partnerskich, które chroni zdrowie i dobrostan mieszkańców Nottinghamshire” – oznajmił.

Autor: Andrea Morris

Źródło: CBN News


 

Pakistan: apel o pomoc dla dzieci z chrześcijańskiego sierocińca Mother Care Orphan Center w Lahore

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom Fundacji ”FILEO” za dotychczasową pomoc modlitewną oraz okazane wsparcie finansowe dla dzieci-sierot ludzi niewidomych, chorych i niepełnosprawnych jak również rodzin niewolników w fabrykach cegieł z Pakistanu.

Jednocześnie prosimy o udostępnianie tej informacji, gdyż potrzeby związane z pomocą żywieniową dla chrześcijan w Pakistanie są ogromne, szczególnie w dobie obecnego kryzysu.

Lesław Baran (ewangelista misyjny) :

Zwracam się do Was z apelem o pomoc dla dzieci z Mother Care Orphan Center w Lahore w Pakistanie(chrześcijańskiego sierocińca) w zakupie żywności i dokonania opłat wszystkich rachunków w miesiącu grudniu 2020 r.

Informuję, że obecna sytuacja związana z obostrzeniami i sytuacja gospodarcza na całym świecie, spowodowała obecnie całkowity brak wpływu darowizn pieniężnych na pomoc dla 48 dzieci w dwóch sierocińcach jakie objęliśmy naszą pomocą.

Ta sytuacja uniemożliwia nam również wyposażenie dwóch szkółek biblijnych dla dzieci w potrzebne im materiały szkolne.

W ostatnim miesiącu udało nam się zakupić dla nich odzież zimową i wszystkie potrzebne im rzeczy do egzystencji, ale w tym miesiącu nie posiadamy już środków pieniężnych na zakup im żywności, opłatę rachunków i wymienionych przeze mnie rzeczy.

This slideshow requires JavaScript.

Rząd Pakistanu nie tworzy oraz nie finansuje sierocińców czy hosteli (pozostawiają los tych dzieci-sierot, które żyją i umierają na ulicy oraz przydrożnych rowach) samym sobie.

Jedynie ubodzy i prześladowani chrześcijanie zajmują się nimi, nie otrzymując od nikogo wynagrodzenia za swoja pracę. To oni w tym celu wynajmują często domy od muzułmanów, co miesiąc płacąc za ich wynajęcie, media, utrzymując je i te dzieci-sieroty jedynie z darowizn pieniężnych jakie otrzymują.

Chrześcijan z Pakistanu, którzy w 70% są bezrobotni, a obecnie podczas obostrzeń utracili pracę i zostali całkowicie zamknięci w swoich domach ze względu na lockdown.

W tych ciężkich chwilach niepewności o jutro mogą oni liczyć tylko na naszą pomoc…

Wszystkich ludzi wielkich serc, prosimy o pomoc.

Darowizna Pakistan

Numer konta

Fundacja “FILEO” KRS 0000705635
Tytuł przelewu:
„Pomoc dla sierot z Pakistanu”

BIC (SWIFT): BPKOPLPW

Rachunek w złotówkach (PLN):
PL 30 1020 2791 0000 7902 0269 1947

Rachunek w dolarach amerykańskich (us dollars)
PL 46 1020 2791 0000 7502 0309 5569

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: