Przez krew, którą Jezus przelał za nas, uczynił nas bezcennymi skarbami, aby przygotować nas na takie rzeczy”. 

– Rebeka, ocalała z ataku Sri Lanki

W Niedzielę Wielkanocną 19 kwietnia 2019 roku Rebeka obudziła się podekscytowana pójściem do kościoła i zaśpiewaniem pieśni, którą ćwiczyła ze swoją siostrą Verlini – pieśń, która mówi, o cierpieniu i miłości Jezusa do nas. Stała w kościelnej księgarni, kiedy zamachowiec zdetonował bombę w swoim plecaku w kościele Syjonu w Batticaloa na Sri Lance, zabijając 30 osób i raniąc setki innych. Tego dnia, w ramach skoordynowanej operacji, islamscy ekstremiści zaatakowali i zbombardowali dwa inne kościoły i trzy luksusowe hotele na wyspie.  

Niedawno dyrektor generalny Open Doors, David Curry, rozmawiał z Rebeką o tamtym dniu i jej wierze, kiedy nadal podąża za Chrystusem pośród tak wielkiego smutku. Młody bratanek Rebeki został zabity; a jej siostrzenica została oślepiona przez wybuch. Oparzenia trzeciego stopnia całkowicie pokrywają lewą stronę ciała Rebeki i części jej prawej strony. Spędziła 60 dni w szpitalu.

Jak wielu prześladowanych wierzących , Rebeka pokazuje nam, jak wygląda odporna wiara. Dzieli się tym, co przeszło jej przez głowę w chaosie:

„Widziałem tylko ogień… Chociaż moje włosy się zapaliły, nie rozwodziłam się nad tym, że płonęłam” – mówi.

„Wiedziałem, że umrę i pójdę do Nieba. Moim jedynym celem było spotkanie z Jezusem ”.

Historia Rebeki przypomina nam, że tak wiele możemy się nauczyć od naszej prześladowanej rodziny.

„Nie przyjęłam nic negatywnego” – mówi. „Zaczęłam myśleć, że wszystko mogę w Chrystusie, który daje mi siłę. Więc pomyślałam sobie, że mogę ”.

Dziś, prawie dwa lata później, Rebeka nadal śpiewa – i podąża za swoją wiarą. Prosi nas, abyśmy się w tym modlili za nią.

„Muszę zbliżyć się do Jezusa” – mówi – „więc módl się o to za mnie”.

źródło: opendoorsusa


DZIECI UMIERAJĄ PO CICHUApelujemy o wsparcie dla mieszkańców Sudanu Południowego – w 6 regionach ogłoszono już klęskę głodu

Tylko 40% populacji ma dostęp do czystej wody pitnej. Inwestycje w tym obszarze mają kluczowe znaczenie dla poprawy zdrowia dzieci. Zanieczyszczona woda jest jedną z głównych przyczyn rozprzestrzeniania się chorób.

Dzieci mogą umrzeć z głodu szybciej niż dorośli. Z drugiej strony dziecko łatwiej można uratować od śmierci, jeśli tylko będzie miało dostęp do odpowiedniego, specjalistycznego żywienia – uwrażliwia dr Wojciech Wilk, prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Prawie 2 miliony osób ze strachu opuściło swoje domy, szukając schronienia w buszu lub poza granicami kraju.

Długotrwały konflikt i kryzys gospodarczy spowodował gigantyczny wzrost cen żywności. Większości mieszkańców po prostu na nie nie stać,  brakuje wszystkiego, wody, żywności, leków. W 6 regionach ogłoszono już klęskę głodu. Szczególnie narażone są dzieci, według szefa biura UNICEF, ponad 250 tys. dzieci w całym kraju jest poważnie niedożywionych – kilkuletnie dzieci ważą tyle, co niemowlęta. Tu pomoc musi być udzielona natychmiastowo, inaczej dzieciom grozi śmierć.

Sudański biskup wskazuje, że pandemia dramatycznie pogorszyła sytuację w tym najmłodszym państwie Afryki od lat dotkniętym kolejnymi wojnami, ogromnym ubóstwem i klęskami żywiołowymi. Rozprzestrzenianie się wirusa zablokowało nie tylko codzienne życie, ale i proces pokojowy, wciąż nie udało się stworzyć rządu przejściowego.

– Przedłużanie obostrzeń może niestety przynieść ze sobą ponowne zaognienie konfliktu. Partie polityczne wciąż są mocno skłócone i trudno im znaleźć wspólną płaszczyznę spotkania –  mówi bp Kussala.

Sudańczycy modlą się o pokój i światło Ducha Świętego dla polityków, aby umieli wspólnie pracować na rzecz pokoju, sprawiedliwości i lepszej przyszłości wszystkich.

Dramatu wojny i pandemii mieszkańcy tego kraju nie są w stanie sami ponieść, potrzebują konkretnej pomocy świata. Stąd jego przejmujący apel: „Wiem, że Europa i kraje Zachodu zajęte są obecnie leczeniem własnych ran wywołanych pandemią. Proszę jednak, by zauważono także nasze potrzeby. Bez wsparcia materialnego Sudańczycy nie przetrwają. Błagam, nie zostawiajcie nas samych!”.

Prawie półtora miliona dzieci w czterech afrykańskich krajach jest zagrożonych głodem. Ogłosiły to wyspecjalizowane organizacje Narodów Zjednoczonych ONZ, w tym agencja spraw dzieci, UNICEF. Te cztery kraje to Somalia, Jemen, Sudan Południowy i północne rejony Nigerii.

Justin Forsyth z UNICEF mówi BBC, że że wiele dzieci w tych państwach jest zmuszonych jeść liście i korzenie, choć na świecie wystarczyłoby żywności, by je wykarmić.

„Te sytuacje są wywołane działaniami człowieka. To głównie konflikty i wojny, tak jest w Sudanie Południowym.

Miejsca, w których dzieci umierają są odcięte od dostaw żywności w wyniku walk” – powiedział Justin Forsyth. W ogarniętej walkami Somalii dodatkowym czynnikiem, zwiększającym głód, jest susza.

Według ONZ głoduje tam sto tysięcy ludzi, a liczba niedożywionych sięga prawie pięciu milionów.

Rekordowo wysoka liczba osób zagrożonych głodem w Sudanie Południowym. Przez konflikt zbrojny, powodzie i skutki pandemii w tym najmłodszym państwie Afryki 6,5 mln ludzi nie ma wystarczającej ilości jedzenia. Tponad połowa ludności! 


PAP/EPA/ERIC FEFERBERG

Problemy z dostępem do żywności w Sudanie Południowym trwają od czasu uzyskania niepodległości w 2011 r., ale nigdy wcześnie nie były tak ciężkie. Toczący się od 2013 r. konflikt zbrojny doprowadził do śmierci setek tysięcy osób, a miliony musiały uciekać, porzucając swoje domy i uprawy. Jednak zeszły rok był wyjątkowo dramatyczny, bo przez zmiany klimatu kraj spustoszyły niszczycielskie powodzie o niespotykanej wcześniej skali. Szacuje się, że przez żywioł ucierpiał ponad milion osób.  

Fala niszczyła wszystko na swojej drodzezmuszając ludzi do ucieczki, zatapiając pola i zabijając zwierzęta gospodarskie. Stojąca woda przez wiele miesięcy uniemożliwiała produkowanie żywności i pogłębiała głód.  

Sytuację dodatkowo pogorszyły skutki pandemii koronawirusaMasowe bezrobocie, przerwane łańcuchy dostaw, problemy z dostępnością żywności na rynku i wzrost jej cen sprawiły, że dla wielu osób zdobycie czegokolwiek do jedzenia stało się wręcz niemożliwe.   

 W Sudanie Południowym życie i zdrowie dwóch milionów osób zostało zagrożone. Nie możemy zostawić ich bez pomocy! 


Darowizna

FUNDACJA-FILEO   KRS 0000705635
Tytuł przelewu:
„Prześladowany Kościół-Sudan Południowy”

BIC (SWIFT): BPKOPLPW

Rachunek w złotówkach (PLN):
PL 30 1020 2791 0000 7902 0269 1947

Rachunek w dolarach amerykańskich (us dollars)
PL 46 1020 2791 0000 7502 0309 5569

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

One thought on “„Widziałam tylko ogień” – twarz chrześcijanki, która przeżyła zamach w Sri Lance, jaśnieje radością Chrystusa

  • 15 lutego 2021 o 21:37
    Permalink

    Ok, ale czy to nie bóg stworzył tych morderców? Czy będąc wszechwiedzącym nie wiedział, że będą mordować chrześcijan? Ocknijcie się, bóg nie jest dzieciakiem przypalającym mrówki lupą. Bóg o ile jest, to jest kompletnie czym innym niż sobie uroili chrześcijanie, muzułmanie i żydzi.

    Odpowiedz

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: