Jednym z najbardziej wpływowych obrazów kryzysu Covid-19 jest pokój hotelowy w Kijowie (Ukraina), w którym dziesiątki dzieci urodzonych z zastępczych matek czekają na odbiór.

Debata na temat etyki macierzyństwa zastępczego mocno wróciła na arenę publiczną Ukrainy . W ostatnich tygodniach różne grupy społeczne wypowiadały się na temat praw dzieci i dorosłych.

Wśród ukraińskich chrześcijan, którzy zabierali głos, jest federacja zielonoświątkowa „Chrześcijanie dla Ukrainy” , która wyraźnie odrzuciła kontrowersyjną praktykę prawną, która doprowadziła Ukrainę do tego, aby stała się „eksporterem” dzieci do innych krajów europejskich i reszty świata.

Grupa ewangelicka powiedziała, że ​​„jednoznacznie potępiła” to, co mówili, jest „skandalem”.

Starszy biskup „Chrześcijan dla Ukrainy” Mychajło Panoczko powiedział: „Uważamy, że macierzyństwo zastępcze narusza prawa matki i dziecka , w wyniku czego więź dziecka z matką, która urodziła, zostaje zerwana”.

„Przeważnie macierzyństwo zastępcze na Ukrainie ma charakter komercyjny – dochodowy biznes, który zmienia matkę w wyzyskiwany przedmiot, a jej dziecko w żywy towar . W istocie taką handlową substancją zastępczą jest handel ludźmi na Ukrainie w XXI wieku ”.

Rzecznik Praw Dziecka: „Zagrożenia dla kobiet i niemowląt”

Rzecznik Praw Dziecka Ukrainy Mykoła Kuleba wcześniej wyraził swoją dezaprobatę dla macierzyństwa zastępczego na Ukrainie, porównując je do „handlu dziećmi” . Zwrócił również uwagę na szereg zagrożeń i niebezpieczeństw zarówno dla dzieci, jak i kobiet.

Zdaniem Kuleby zgodzenie się na matkę zastępczą jest dobrowolnym niewolnictwem, na które kobieta zgadza się tylko z powodu ubóstwa.

Rzecznik Praw Dziecka potępił także brak możliwości monitorowania przez władze Ukrainy przyszłego losu dzieci urodzonych z zastępczych matek, wskazując, że zdarzały się przypadki, w których „fikcyjne” rodziny przyjmowały nowo narodzone dzieci.

Zgodnie z ustawodawstwem Ukrainy , zarejestrowane małżeństwa mogą korzystać z usług macierzyństwa zastępczego na Ukrainie.

źródło: evangelicalfocus.com


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: