23.05.2020 Uganda (Morning Star News) – młoda kobieta o imieniu Rehema towarzyszyła ojcu w podróży służbowej z dzielnicy Mbarara do dzielnicy Mbale w Ugandzie na początku tego roku. Zatrzymali się w domu jej ciotki w wiosce Nawuyo, Mbale, gdzie zaczęła słuchać programów chrześcijańskich nadawanych w radiu FM.
Następnie Rehema skontaktowała się z jednym z przyjaciół biznesowych ojca, rzymskokatolikiem. Rehema wyjaśniła w gazecie Morning Star News, że nawróciła się na chrześcijaństwo.
„Zaświadczyłam o Chrystusie i drodze zbawienia,jak zaakceptowałam Jezusa jako mojego Pana i Zbawiciela. Kiedy dzieliłam się Chrystusem, byłam bardzo szczęśliwa, a mój ojciec usłyszał moją radość i, wyszedł ze swojej sypialni wściekły i zaczął bić mnie uderzeniami oraz kopnięciami ”.
Rehema mówi dalej, że jej muzułmański ojciec był zły i krzyczał na swoją 45-letnią siostrę, która spała w innym pokoju, stwierdzając, że zamierza zabić swoją córkę, ponieważ przeszła na chrześcijaństwo.

Ojciec w końcu zaczął palić córkę dopóki Rehema nie została osłonięta przez ciotkę, która wyprowadziła ją z domu z pomocą chrześcijańskiego sąsiada. Rehema została zabrana do regionalnego szpitala skierowania Mbale, gdzie otrzymała natychmiastowe leczenie.
Oczekuje się, że pozostanie w szpitalu przez ponad miesiąc z powodu poważnych oparzeń nóg, brzucha, żeber, szyi i pleców.
Ponadto Rehema i sąsiad nie zgłosili napadu ojca na policję z obawy, że może spróbować ją zabić
W Ugandzie muzułmanie stanowią około 12 procent populacji, z dużymi koncentracjami we wschodniej części kraju, w tym Mbale.
Konstytucja i inne prawa zapewniają wolność religijną, w tym prawo do propagowania wiary i nawracania się z jednej wiary na drugą. Mimo to w społecznościach większości muzułmańskiej nawrócenie lub głoszenie wiary chrześcijańskiej może być poważnym przestępstwem.
Proszę, módlcie się, aby Rehema szybko wyzdrowiała i aby jej wiara pozostała silna nawet w obliczu takiej nienawiści i przemocy.

Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”


W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: