Turcja: Zatrzymano podejrzanego o dewastację Kościoła

31.05.2020 Turcja

Turecka policja zatrzymała podejrzanego, w ramach dochodzenia w sprawie zniszczenia ormiańskiego kościoła w dzielnicy Kuzguncuk w Stambule. Prokuratura naczelna ogłosiła, że ​​oskarżają mężczyznę o „niszczenie miejsc kultu”. Nie ujawniono żadnych innych szczegółów dotyczących statusu dochodzenia.

Kościół został zniszczony w dniu 22 maja gdy mężczyzna wspiął się nad bramą kościoła, aby usunąć krzyż, rzucając go na ziemię. Krzyż został później zastąpiony.

Kościoły w Turcji wraz z meczetami zostały zamknięte z powodu COVID-19.

Wandalizm kościołów jest niestety powszechny w Turcji. Wiele dotkniętych wandalizmem kościołów to ormiańska społeczność a jej liczba drastycznie spadła z powodu ludobójstwa, które padło na nich ponad sto lat temu.

Turcja nigdy nie uznała ludobójstwa i zamiast tego zachęca kraj do fałszywego myślenia o Ormianach jako „brudnych” i wrogach Turcji.

Mowa nienawiści skierowana do Ormian jest powszechna. Stawia Ormian – i inne ofiary ludobójstwa – w trudnej sytuacji.

Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”
br. Waldemar Skworcz-Bednarski

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org.