28.05.2020 Turcja

W miniony wtorek odkryto zdewastowany ormiański kościół w tureckim regionie Kuzguncuk, krzyż, który zwykle wisiał na drzwiach, został rozebrany i leżał na ziemi.

Z nagrań monitoringu zaobserwowano, że niezidentyfikowana osoba przyszła do kościoła w piątek wieczorem, przeskoczyła bramę kościoła i zdemontowała krzyż. Materiał  został udostępniony odpowiednim urzędnikom i dochodzenie jest w toku. Krzyż jest teraz ponownie zamontowany na drzwiach kościoła.

Zdewastowane kościoły są częstym zjawiskiem wśród ormiańskich chrześcijan mieszkających w Turcji. Dwa tygodnie temu w Bakirköy ktoś próbował spalić drzwi kościoła ormiańskiego. Wcześniej w tym miesiącu turecki magazyn Gerçek Hayat opublikował specjalne 176-stronicowe wydanie skierowane do czołowych członków mniejszości religijnych w Turcji. Ormianie i inni chrześcijanie zostali oskarżeni o udział w działaniach terrorystycznych i obwiniani za nieudaną próbę zamachu stanu w 2016 r. Oczekuje się, że magazyn będzie w obiegu do jesieni. Incydenty prześladowań często się nasilają, ilekroć w tureckich mediach publikowana jest mowa nienawiści.

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org. 


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: