Chrześcijanie i inne mniejszości religijne są fałszywie oskarżani o sprowadzenie COVID-19 do Turcji, gdzie seria ataków na kościoły wywołuje strach i niepewność wśród wierzących.

Ostatnio ktoś próbował podpalić kościół, mówiąc policji, że to zrobił, ponieważ wierzył, że „przywieźli koronawirusa do Turcji”.

W oddzielnym incydencie materiał monitoringu pokazuje mężczyznę, który przeskakuje bramę ormiańskiego kościoła w Stambule i zdziera krzyż z budynku.

„Turcja jest jednym z tych {krajów}, w których rząd ma silną kontrolę nad wiadomościami przekazywanymi publicznie za pośrednictwem mediów, w rezultacie, szczerze mówiąc, istnieje ignorancja, ponieważ ludzie po prostu nie mają faktów, dlatego w niektórych przypadkach łatwo jest wprowadzić w błąd ludzi, którzy myślą, że ten wirus pochodzi z innego miejsca, lub doprowadzić do rozbudzenia stereotypów niektórych mniejszości w kraju ”- powiedział CBN News – Tony Perkins, wiceprzewodniczący Komisji USA ds. Międzynarodowej wolności religijnej.

„Dzieje się tak w wielu krajach, ale rząd turecki nie reaguje agresywnie i widzimy ten trend w Turcji, który jest szczerze dyskryminujący wobec mniejszości religijnych” – kontynuował.

Właśnie dlatego komisja zaleciła Departamentowi Stanu umieszczenie Turcji na specjalnej liście obserwacyjnej, ponieważ spełnia ona dwa z trzech kryteriów stosowanych przez organ do wyznaczania największych przestępców wolności religijnej na świecie.

„Niepokojące dla Turcji jest nie tylko to, co dzieje się w jej granicach, ale także to, co robi w północno-wschodniej Syrii, co dzieje się w Iraku, a nawet poza tym, że ma wpływ na cały świat, który naprawdę rozwija perspektywę, która jest dyskryminująca wobec mniejszości religijnych – zauważył Perkins.

W ostatnich latach turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan wzmocnił swoją władzę i odważnie promował politykę islamistyczną, podczas której pogorszyły się warunki dla Chrześcijan i innych mniejszości.

Perkins wskazuje na chrześcijańskiego amerykańskiego pastora Andrew Brunsona, który został aresztowany pod fałszywym zarzutem szpiegostwa i zatrzymany na dwa lata przed cudownym zwolnieniem. Brunson, pastor małego kościoła, został fałszywie oskarżony o szpiegowanie i próby obalenia rządu Erdogana, między innymi, w 2016 r. I był zatrzymany przez reżim na dwa lata.

Są to przykłady zachowania Erdogana, które według Perkinsa podsycają płomienie religijnej nietolerancji w Turcji.

źródło: CBN.NEWSDarowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: