27.09.2020 Kamerun  – Boko Haram, grupa terrorystyczna z siedzibą w Nigerii, stała się niesławna na całym świecie z powodu ataków na cywilów, w tym wiele małych dzieci. Obejmowało to porwanie 276 dziewcząt z Chibok w Nigerii. Są aktywni nie tylko w Nigerii, ale od kilku lat atakują także Niger, Czad i Kamerun.

Niektóre z ich niedawnych ataków na Kamerun Północny spowodowały poważne problemy dla tamtejszej ludności. Ludność ta również obecnie przechodzi stres i walkę w wojnie domowej w swoim kraju między anglojęzycznymi dysydentami a rządem frankofońskim. Ataki Boko Haram spowodowały wystarczająco dużo problemów i zabiły wystarczająco dużo ludzi, że szkoły w północnym Kamerunie zostały niedawno zamknięte. Zamknęli co najmniej 60 szkół wzdłuż północnej granicy z Nigerią, gdzie Boko Haram jest najbardziej aktywna, próbując ratować życie dzieci i nauczycieli.

Często powoduje to, że te dzieci mają opóźnienia w nauce. Są również zmuszani do pracy na farmach i na polach przy motykach, podczas gdy brakuje im edukacji. Prowadzi to wiele z tych dzieci do rezygnacji ze szkoły i kontynuowania rolnictwa na własne potrzeby. To sprawia, że ​​rodzinom trudno jest kiedykolwiek wyjść ze skrajnego ubóstwa, które nadal nęka wiele krajów Afryki Zachodniej.

Kamerun rozmieścił swoje wojska w tym regionie, próbując powstrzymać powstanie Boko Haram przed powodowaniem dalszych problemów, ale zakończenie wszystkich ataków zajmie dużo czasu. Proszę, módlcie się za ten rozdarty wojną kraj. Módlcie się o bezpieczeństwo dzieci, które są celem Boko Haram zarówno jako ofiary, jak i potencjalni rekruci.

źródło: International Christian Concern


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: