06/08/2020 Syria (International Christian Concern)

Według badań opublikowanych przez Washington Institute, syryjska prowincja Deir al-Zour doświadczyła 638 ataków ISIS od marca 2019 r. Była to najwyższa liczba spośród 8 prowincji zgłoszonych na przez Instytut.

Deir al-Zour jest historycznie gęstym obszarem chrześcijańskim, szczególnie wśród Asyryjczyków i Ormian, chociaż demografia bardzo ucierpiała w wyniku konfliktu w Syrii i ludobójstwa ISIS.

Badania Instytutu zadają pytanie, dlaczego ataki ISIS tak mocno skupiły się na Deir al-Zour w ciągu ostatnich 14 miesięcy. Jedną z możliwości jest to, że główny przeciwnik ISIS, Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF), pochodzą głównie z Hasaki.

Chociaż są obecni w Deir al-Zour, nie mają „przewagi domowej”. Jest to problem bezpieczeństwa dodatkowo zaostrzony przez październikową inwazję Turcji w północnej Syrii, a także częściowe wycofanie wojsk amerykańskich z tego obszaru.

Chociaż ataki te nie są wymierzone w chrześcijan, dotknęły dużą społeczność chrześcijańską. Syria pozostaje uwikłana w konflikty i dopóki nie zostanie osiągnięte pokojowe rozwiązanie, mniejszości tego kraju zawsze będą cierpieć jako pierwsze.

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org. 


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: