Sudan zatwierdził szeroko zakrojone zmiany w swoim prawie karnym, w tym zniesienie kary śmierci za apostazję, która została wprowadzona w 1991 roku przez dyktatora Omara al Bashira i ukarana ukamienowaniem.

Decyzja oznacza, że ​​od teraz konwersja jednej religii na inną w kraju, przy znacznej większości muzułmańskiej, nie będzie karana.

„Anulowaliśmy art. 126 sudańskiego prawa karnego i zapewniliśmy wolność wyznania oraz równość obywatelstwa i praworządności ”, powiedział sudański minister sprawiedliwości Nasredeen Abdulbari w wywiadzie telewizyjnym.

 

Zakaz okaleczania żeńskich narządów płciowych i chłosty

Rząd Sudanu wprowadzi również zakaz okaleczania żeńskich narządów płciowych (FGM) , które jest „obecnie uważane za przestępstwo zagrożone karą do trzech lat więzienia”, zauważył Abdulbari, dodając, że jego ministerstwo „porzuci wszelkie przepisy dyskryminujące kobiety i dzieci” .

Co więcej, nowe prawo zezwala nie-muzułmanom na picie alkoholu i zabrania chłosty jako kary.

„Wszystkie te zmiany mają na celu osiągnięcie równości wobec prawa. Porzuciliśmy wszystkie artykuły, które doprowadziły do ​​jakiejkolwiek dyskryminacji . Zapewniamy naszym obywatelom, że reforma prawa będzie trwała, dopóki nie odstąpimy od wszystkich przepisów naruszających prawa człowieka w Sudanie ”- podkreślił sudański minister sprawiedliwości.

źródło: evangelicalfocus.com


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: