JUBA , Sudan Południowy (Morning Star News)

Po wezwaniach przywódców meczetów we wschodnim Chartumie w Sudanie, aby pozbyć się z „obszaru muzułmańskiego” chrześcijan z Sudanu Południowego, kilku chrześcijan zostało zaatakowanych tam i w sąsiednim Omdurman ,podały źródła.

Pod koniec wieczornych modlitw w meczecie w rejonie wschodniego Al-Jerif, na wschodnim brzegu rzeki Błękitnego Nilu we wschodniej części Nilu w Chartumie, imamowie wzywali 6 czerwca mieszkańców, aby pognali chrześcijan z Południowego Sudanu z „obszaru muzułmańskiego.”

Ataki na chrześcijan w okolicy nastąpiły tego wieczoru i następnego dnia.

W oddzielnym ataku w sobotę (20 czerwca) w Omdurman, po drugiej stronie Nilu na zachód od Chartumu, młodzi muzułmanie krzyczeli hasło dżihadu „ Allah Akbar” zadźgali chrześcijanina na śmierć w ataku ulicznym na niego i czterech innych.

Dodał, że oprócz śmierci Banga, jeden z pozostałych Chrześcijan z Sudanu Południowego znalazł się w stanie krytycznym. Trzech pozostałych chrześcijan zaatakowanych to kobiety, które odniosły niewielkie obrażenia, powiedział.

„Spalimy to miejsce”, powiedział jeden z napastników, według źródła.

Ataki na Chartum

Po wezwaniu imamów z Al-Jerif East w Chartum 6 czerwca, aby pozbyć się Chrześcijan z obszaru Sudanu Południowego, trzech młodych muzułmanów prętami, kijami i karabinami pobiło następnie dwóch Chrześcijan. Poważnie ranny był 18-letni Ariere Sathor.

„Atak spowodował, że jeden z dwóch Chrześcijan [Sathor] znalazł się w stanie krytycznym po odniesieniu obrażeń na głowie”. „Muzułmanie, którzy uważają ten obszar za muzułmański, krzyczeli:„ Oni [Sudan Południowy] muszą opuścić to miejsce siłą ””.

źródło:  © 2020 Morning Star News. Artykuły / zdjęcia mogą być przedrukowane dzięki uprzejmości Morning Star News.Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: