Sudan: Po wezwaniu imamów z meczetów w Chartumie zadźgano chrześcijanina na śmierć w ataku ulicznym

JUBA , Sudan Południowy (Morning Star News)

Po wezwaniach przywódców meczetów we wschodnim Chartumie w Sudanie, aby pozbyć się z „obszaru muzułmańskiego” chrześcijan z Sudanu Południowego, kilku chrześcijan zostało zaatakowanych tam i w sąsiednim Omdurman ,podały źródła.

Pod koniec wieczornych modlitw w meczecie w rejonie wschodniego Al-Jerif, na wschodnim brzegu rzeki Błękitnego Nilu we wschodniej części Nilu w Chartumie, imamowie wzywali 6 czerwca mieszkańców, aby pognali chrześcijan z Południowego Sudanu z „obszaru muzułmańskiego.”

Ataki na chrześcijan w okolicy nastąpiły tego wieczoru i następnego dnia.

W oddzielnym ataku w sobotę (20 czerwca) w Omdurman, po drugiej stronie Nilu na zachód od Chartumu, młodzi muzułmanie krzyczeli hasło dżihadu „ Allah Akbar” zadźgali chrześcijanina na śmierć w ataku ulicznym na niego i czterech innych.

Dodał, że oprócz śmierci Banga, jeden z pozostałych Chrześcijan z Sudanu Południowego znalazł się w stanie krytycznym. Trzech pozostałych chrześcijan zaatakowanych to kobiety, które odniosły niewielkie obrażenia, powiedział.

„Spalimy to miejsce”, powiedział jeden z napastników, według źródła.

Ataki na Chartum

Po wezwaniu imamów z Al-Jerif East w Chartum 6 czerwca, aby pozbyć się Chrześcijan z obszaru Sudanu Południowego, trzech młodych muzułmanów prętami, kijami i karabinami pobiło następnie dwóch Chrześcijan. Poważnie ranny był 18-letni Ariere Sathor.

„Atak spowodował, że jeden z dwóch Chrześcijan [Sathor] znalazł się w stanie krytycznym po odniesieniu obrażeń na głowie”. „Muzułmanie, którzy uważają ten obszar za muzułmański, krzyczeli:„ Oni [Sudan Południowy] muszą opuścić to miejsce siłą ””.

źródło:  © 2020 Morning Star News. Artykuły / zdjęcia mogą być przedrukowane dzięki uprzejmości Morning Star News.

Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”
br. Waldemar Skworcz-Bednarski