Parlament Wiktorii uznaje każdą indywidualną praktykę, której celem jest „zmiana lub stłumienie orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej”, nielegalnymi. Grupy wyznaniowe uważają, że prawo ogranicza wolność religijną.

Parlament stanu Wiktoria ( Australia ) wkrótce zakończy proces zmiany lub zakazu praktyk (konwersji).

Prawo zostało zatwierdzone przez obie izby niższej i Rady Legislacyjnej wiktoriańskiej parlamentu i może być wkrótce gotowy do wdrożenia.

Wszelkie praktyki mające na celu „ zmianę lub stłumienie orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej” będą teraz nielegalne.

Według australijskiego magazynu ewangelickiego Eternity News zakaz ten obejmuje „rozmowy modlitewne sugerujące zmianę oraz porady skierowane do osoby ”.  

Stolica stanu Melbourne znana jest z tego, że jest regionem Australii z najsilniejszym poparciem dla ruchów LGBT – co widać w marszach równości i innych demonstracjach w ostatnich latach.

Prawo staje się prawdziwym wyzwaniem dla kościołów wyznających tradycyjny i biblijny pogląd na seksualność. Wyrok więzienia do dziesięciu lat i wysokie grzywny mogą być nakładane przez sądy, jeśli istnieje przekonanie, że praktyka „konwersji” spowodowała obrażenia osoby LGBT .

Zgodnie z analizą Eternity News , prawo rozróżnia nauczanie ogólne i doradztwo osobiste . „Kazania i ogólna dyskusja na temat kwestii homoseksualnych i płciowych, które mogłyby przyjąć konserwatywną linię”, nie byłyby ścigane, ale „działania skierowane do jednostki na podstawie jej orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej i mające na celu zmienić lub stłumić tożsamość tej osoby ”.

Ustawa nie wejdzie w życie od razu, ale będzie roczny okres, w którym Wiktoriańska Komisja ds. Równych Szans i Praw Człowieka będzie prowadzić konsultacje w celu wyjaśnienia szczegółów, w jaki sposób prawo będzie stosowane w różnych scenariuszach.

Reakcje ewangelików

Kilka wyznań kościelnych w Wiktorii wyraziło zaniepokojenie tym prawem.

Na przykład Baptist Union of Victoria zażądał, aby „ustawa zezwalała na komunikowanie przekonań religijnych wszystkim ludziom i zezwalała na poradnictwo religijne, opiekę duszpasterską i modlitwę dla osób powyżej 16 roku życia za świadomą zgodą”.

W grudniu sieć Victorian Church Leaders napisała w liście do prokuratora generalnego, wyrażając zaniepokojenie z powodu „braku jasnych definicji i jasnego sformułowania tego, co jest lub nie jest uważane za szkodliwą lub tłumiącą praktykę, co doprowadziło do poważnych obaw, wykonanie ustawy ”.

David Benett , międzynarodowy mówca zajmujący się kwestiami LGBT z konserwatywnej perspektywy chrześcijańskiej i autor „Wojny miłości: Niespodziewana historia aktywisty gejowskiego odkrywającego Jezusa”, powiedział, że prawo wykracza poza kwestie terapii konwersji gejów, które on sam potępia.

„Szczerze mówiąc, jestem bardzo wściekły z powodu milczenia australijskich przywódców chrześcijańskich na myśl, że ja lub ktokolwiek inny, kto chce pomóc chrześcijaninowi będącemu w celibacie, może zostać zamknięty w więzieniu na dziesięć lat za pomoc lub nauczenie jednostki ortodoksyjnego stanowiska Kościół przez 2000 lat, jeśli później uznają to za szkodliwe (zwłaszcza, że ​​pożądanie homoseksualne wynika ze skutków grzechu, gdy grzech wszedł do stworzenia) ”.

Benett dodał: „Dlaczego [teologiczni] liberałowie celowo ignorują problemy , skoro mają teraz swoje prawa do życia tak, jak chcą? Po co karać innych, skoro masz wolność prawną? ”

Pastor, który prowadził kampanię przeciwko prawu, powiedział w mediach społecznościowych: „Zgodnie z tą ustawą, jeśli Jezus podzielił się swoimi poglądami z jakąś osobą lub modlił się z kimś, kto przyszedł do niego, ponieważ walczył ze swoją tożsamością seksualną lub płciową, Jezusowi grozi oskarżenie karne i czas w więzieniu . (…) Oczywiście, pogląd Jezusa, który podtrzymuje naukę Biblii, kształtuje przekonania, które dzisiaj niosą chrześcijanie i które kształtują nasze życie ”.

źródło: evangelicalfocus


W Sudanie Południowym życie dwóch milionów osób zostało zagrożone. Nie możemy zostawić ich bez pomocy!


PAP/EPA/ERIC FEFERBERG

Apelujemy o wsparcie dla mieszkańców Sudanu Południowego – w 6 regionach ogłoszono już klęskę głodu

Tylko 40% populacji ma dostęp do czystej wody pitnej. Inwestycje w tym obszarze mają kluczowe znaczenie dla poprawy zdrowia dzieci. Zanieczyszczona woda jest jedną z głównych przyczyn rozprzestrzeniania się chorób.

Dzieci mogą umrzeć z głodu szybciej niż dorośli. Z drugiej strony dziecko łatwiej można uratować od śmierci, jeśli tylko będzie miało dostęp do odpowiedniego, specjalistycznego żywienia – uwrażliwia dr Wojciech Wilk, prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Prawie 2 miliony osób ze strachu opuściło swoje domy, szukając schronienia w buszu lub poza granicami kraju.

Długotrwały konflikt i kryzys gospodarczy spowodował gigantyczny wzrost cen żywności. Większości mieszkańców po prostu na nie nie stać,  brakuje wszystkiego, wody, żywności, leków. W dwóch regionach ogłoszony został stan klęski głodowej. Szczególnie narażone są dzieci, według szefa biura UNICEF, ponad 250 tys. dzieci w całym kraju jest poważnie niedożywionych – kilkuletnie dzieci ważą tyle, co niemowlęta. Tu pomoc musi być udzielona natychmiastowo, inaczej dzieciom grozi śmierć.

Sudański biskup wskazuje, że pandemia dramatycznie pogorszyła sytuację w tym najmłodszym państwie Afryki od lat dotkniętym kolejnymi wojnami, ogromnym ubóstwem i klęskami żywiołowymi. Rozprzestrzenianie się wirusa zablokowało nie tylko codzienne życie, ale i proces pokojowy, wciąż nie udało się stworzyć rządu przejściowego.

– Przedłużanie obostrzeń może niestety przynieść ze sobą ponowne zaognienie konfliktu. Partie polityczne wciąż są mocno skłócone i trudno im znaleźć wspólną płaszczyznę spotkania –  mówi bp Kussala.

Sudańczycy modlą się o pokój i światło Ducha Świętego dla polityków, aby umieli wspólnie pracować na rzecz pokoju, sprawiedliwości i lepszej przyszłości wszystkich.

Dramatu wojny i pandemii mieszkańcy tego kraju nie są w stanie sami ponieść, potrzebują konkretnej pomocy świata. Stąd jego przejmujący apel: „Wiem, że Europa i kraje Zachodu zajęte są obecnie leczeniem własnych ran wywołanych pandemią. Proszę jednak, by zauważono także nasze potrzeby. Bez wsparcia materialnego Sudańczycy nie przetrwają. Błagam, nie zostawiajcie nas samych!”.

Prawie półtora miliona dzieci w czterech afrykańskich krajach jest zagrożonych głodem. Ogłosiły to wyspecjalizowane organizacje Narodów Zjednoczonych ONZ, w tym agencja spraw dzieci, UNICEF. Te cztery kraje to Somalia, Jemen, Sudan Południowy i północne rejony Nigerii.

Justin Forsyth z UNICEF mówi BBC, że że wiele dzieci w tych państwach jest zmuszonych jeść liście i korzenie, choć na świecie wystarczyłoby żywności, by je wykarmić.

„Te sytuacje są wywołane działaniami człowieka. To głównie konflikty i wojny, tak jest w Sudanie Południowym.

Miejsca, w których dzieci umierają są odcięte od dostaw żywności w wyniku walk” – powiedział Justin Forsyth. W ogarniętej walkami Somalii dodatkowym czynnikiem, zwiększającym głód, jest susza.

Według ONZ głoduje tam sto tysięcy ludzi, a liczba niedożywionych sięga prawie pięciu milionów.


PAP/EPA/ERIC FEFERBERG

Rekordowo wysoka liczba osób zagrożonych głodem w Sudanie Południowym. Przez konflikt zbrojny, powodzie i skutki pandemii w tym najmłodszym państwie Afryki 6,5 mln ludzi nie ma wystarczającej ilości jedzenia. Tponad połowa ludności!  

Problemy z dostępem do żywności w Sudanie Południowym trwają od czasu uzyskania niepodległości w 2011 r., ale nigdy wcześnie nie były tak ciężkie. Toczący się od 2013 r. konflikt zbrojny doprowadził do śmierci setek tysięcy osób, a miliony musiały uciekać, porzucając swoje domy i uprawy. Jednak zeszły rok był wyjątkowo dramatyczny, bo przez zmiany klimatu kraj spustoszyły niszczycielskie powodzie o niespotykanej wcześniej skali. Szacuje się, że przez żywioł ucierpiał ponad milion osób.  

Fala niszczyła wszystko na swojej drodzezmuszając ludzi do ucieczki, zatapiając pola i zabijając zwierzęta gospodarskie. Stojąca woda przez wiele miesięcy uniemożliwiała produkowanie żywności i pogłębiała głód.  

Sytuację dodatkowo pogorszyły skutki pandemii koronawirusaMasowe bezrobocie, przerwane łańcuchy dostaw, problemy z dostępnością żywności na rynku i wzrost jej cen sprawiły, że dla wielu osób zdobycie czegokolwiek do jedzenia stało się wręcz niemożliwe.   

 W Sudanie Południowym życie i zdrowie dwóch milionów osób zostało zagrożone. Nie możemy zostawić ich bez pomocy! 


Darowizna

FUNDACJA-FILEO   KRS 0000705635
Tytuł przelewu:
„Prześladowany Kościół-Sudan Południowy”

BIC (SWIFT): BPKOPLPW

Rachunek w złotówkach (PLN):
PL 30 1020 2791 0000 7902 0269 1947

Rachunek w dolarach amerykańskich (us dollars)
PL 46 1020 2791 0000 7502 0309 5569

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: