21.05.2020 Waszyngton (Międzynarodowy Chrześcijański Koncern) – Gdy COVID-19 rozprzestrzenił się na cały świat, Międzynarodowy Chrześcijański Koncern rozpoczął inicjatywę, aby służyć chrześcijanom prześladowanym i dyskryminowanym za ich wiarę. W ciągu zaledwie jednego miesiąca międzynarodowy koncern chrześcijański i jego hojni zwolennicy z powodzeniem osiągnęli pierwszy poziom odniesienia w zakresie pozyskiwania funduszy, który służy ofiarom prześladowań COVID-19 na całym świecie. Gdy ciało Chrystusa cierpi na całym świecie, łączymy się, aby zaspokoić ich potrzeby.

Od tego czasu ICC realizowało projekty pomocy w niektórych najbardziej dotkniętych krajach, takich jak Nigeria, Irak, Egipt, Indie, Pakistan, Sri Lanka i Myanmar. Odbiorcy pomocy udzielanej przez hojnych darczyńców ICC wahali się od wdów, wierzących w muzułmanów (MBB), pastorów, którzy stracili systemy wsparcia, po chrześcijan, którym odmówiono pomocy. Do tej pory prawie 1300 osób i rodzin otrzymało miesięczny posiłek.

W Indiach pandemia COVID-19 odcięła wiejskich ewangelistów od ich zwykłych systemów wsparcia i kościołów. Ponieważ często podróżują, aby dotrzeć do nowych obszarów z Ewangelią, nie są w stanie otrzymać pomocy rządowej w swoich nierodzimych wioskach. Jednym z tych ewangelistów jest pastor Kuluram. Starał się znaleźć wystarczającą ilość jedzenia, dopóki ICC nie odwiedziło go po pierwszym spotkaniu w ramach inicjatywy Bibles and Bikes. Powiedział ICC: „Wierzę, że pomoc ze strony ICC jest modlitwą, na którą otrzymałem odpowiedź, ponieważ byłam zaniepokojona i zastanawiałam się, jak mogę zarządzać i zapewnić mojej rodzinie po kilku dniach, chwalcie Boga. Chciałbym również podziękować ICC za pomoc w tej racji żywnościowej i nie muszę się martwić przez następny miesiąc ”.

Miesięczny posiłek dla ewangelisty
W Egipcie ICC nadal zapewniała dodatkowe wsparcie rodzinom, które są częścią Hope House. Chrześcijańskie dzieci, które zwykle uczą się w Domu Nadziei, otrzymywały opakowania pełne składników odżywczych. Ich rodziny otrzymały również kurczaka, specjalny prezent. Wielu rodziców dzieci Hope House to biedni robotnicy, którzy często pracują w różnych wioskach i wysyłają pieniądze do swoich rodzin. Z ograniczeniami w Egipcie wielu ojców i braci nie było w stanie pracować ani wrócić do domu.

W Iraku muzułmańscy wyznawcy tła (MBB) i osoby wewnętrznie przesiedlone (IDP) ucierpiały wyjątkowo podczas blokowania COVID-19. MBB, już odizolowane od swoich zwykłych społeczności, nie mają tego samego rodzaju dostępu do wsparcia rodzinnego. W wyniku ISIS osoby wewnętrznie przesiedlone nadal żyją w niestabilnych środowiskach, z ograniczonym dostępem do zasobów. ICC spotkało tych ludzi z potrzebą zapewnienia im miesięcznego jedzenia. Jeden z mężczyzn, Anwar, powiedział ICC: „ Nie mogę mieć lepszej przyszłości dla moich dzieci, ponieważ jestem zbyt biedny, aby zmienić kierunek życia mojej rodziny. Codziennie zarabiałem około 15-20 USD na sprzedaży nasion słonecznika na ulicy restauracji. Ale nie ma już pracy i nie wiem, kiedy wrócę . „W poszukiwaniu desperacji Anwar kilka dni wcześniej próbował sprzedać nasiona słonecznika. Został tymczasowo aresztowany i nadal nie ma dochodu, aby zapewnić swojej rodzinie, ponieważ stracił wszystko podczas wysiedlenia ISIS. Jednak teraz może zaufać, że on i jego rodzina będą mieli wyżywienie na następny miesiąc.

Młoda dziewczyna w obozie dla przesiedleńców wewnętrznych posiada niektóre dobra, które jej rodzina otrzymała od ICC
„Jestem wdzięczny Bogu za dostarczenie nam tego jedzenia. Moja rodzina była bardzo zdenerwowana. Jesteśmy jednak szczęśliwi i wdzięczni za zorganizowanie tej pomocy. Od początku tego miesiąca byliśmy [ograniczeni] do jednego posiłku z powodu z powodu braku; jednak moje dzieci będą cieszyć się jedzeniem trzy razy dziennie. Ludzie w społeczeństwie nas nie szanują. Często jesteśmy odrzucani i dyskryminowani. Jednak zapraszanie nas do zbierania pokarmów wzmocniło moją wiarę w Boga ”.
Zeenatowi, jednemu z beneficjentów w Pakistanie, odmówiono pomocy żywnościowej w wiosce niedaleko Lahore, podobnie jak kilku innych chrześcijan w rejonie muzułmańskim. Zeenat powiedział ICC: „ Jestem wdzięczny Bogu za dostarczenie nam tego jedzenia. Moja rodzina była bardzo zdenerwowana. Jesteśmy jednak szczęśliwi i wdzięczni za zorganizowanie tej pomocy. Od początku tego miesiąca byliśmy [ograniczeni] do jednego posiłku z powodu braku; jednak moje dzieci będą cieszyć się jedzeniem trzy razy dziennie. Ludzie w społeczeństwie nas nie szanują. Często jesteśmy odrzucani i dyskryminowani. Jednak zaproszenie nas do zbierania żywności wzmocniło moją wiarę w Boga ”.

Beneficjenci Pakistanu przy wydawaniu żywności
ICC nadal służy prześladowanym chrześcijanom na całym świecie, podczas gdy COVID-19 zagraża utrzymaniu wielu wierzących.

Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”
W sprawie wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: