31.05.2020 Sierra Leone (All Africa)

W poniedziałek 25 maja , Grace Christian Church (GCC) Ministerstwo Międzynarodowe wspiera swoich członków i społeczności ludzi w sprawie złagodzenia głodu podczas walki przeciwko śmiertelnej chorobie koronawirusa w kraju. Kościół podarował żywność w swojej siedzibie w New England Ville, Freetown. Podarowana żywność obejmuje:

40 worków (25 kg) ryżu, oleju do gotowania, maski na twarz, cebuli, mydła, środków dezynfekujących, leków i fizycznej gotówki – wszystko w wysokości 3000 dolarów amerykańskich.

Starszy pastor GCC, wielebny Momoh Sesay powiedział, że darowizna była w dużej mierze przeznaczona dla ich członków. Zastanawiali się jednak nad rozszerzeniem darów na społeczność, ponieważ uznali, że jako kościół, mają do odegrania pewną rolę w społeczności, w której działają.

Wezwano inne kościoły, aby były pomocne dla ich członków i kontaktowały się z biednymi, zwłaszcza w takich chwilach.

Wspomniano: „Dzięki temu mogą zrozumieć, że Kościół nie polega wyłącznie na głoszeniu ewangelii, ale także na zaspokajaniu potrzeb osób niepełnosprawnych fizycznie, społecznie i duchowo. Chcę zachęcić inne kościoły, by dotarły do ​​biednych i innych ludzi ubogich, szczególnie w tych trudnych czasach ”. 

Jedna z beneficjentek, Mamie Sankoh, wyraziła radość z otrzymania darów z kościoła, zauważając, że gospodarka kraju spadła w wyniku COVID-19. „Chciałabym, aby kościół nadal wspierał nas mniej uprzywilejowanych w społeczności”.

Inny beneficjent, Jakuba Fofana, podziękował kierownictwu kościoła za taki gest.

W czasie pandemii i cierpienia kościół ma zdolność wstawania się i pomocy w leczeniu. Proszę, módlcie się za globalny kościół, który stara się pomagać potrzebującym. Są miliony ludzi, którzy ucierpieli z powodu kontynuacji blokad i rozprzestrzeniania się COVID-19.

Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”
br. Waldemar Skworcz-Bednarski

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org. 


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: