10.04.2020 Indie 

Według Telegraph Online, siedmiu chrześcijan w indyjskim stanie Jharkhand zostało zaatakowanych, pobitych i zmuszonych do skandowania „ Jai Shri Ram ” po tym, jak fałszywie oskarżono ich o zabicie krowy.

Do incydentu doszło 16 września we wsi położonej w dzielnicy Simdega w Jharkhand. Według świadków, tłum 25 mężczyzn dzierżących kije i żelazne pręty zaatakował chrześcijan w Bherikudar wczesnym rankiem.

„ Widziałem, jak biją wieśniaka Raja Singha Kullu i rzucają w jego żonę przekleństwami kastowymi ” – powiedział Deepak Kullu, jedna z ofiar w Telegraph Online. „ Kiedy szukałem wyjaśnień, zaczęli mnie również wypowiadać przekleństwami kastowymi i oskarżali nas o zabijanie krów. 

Następnie tłum zaciągnął Deepaka i sześciu innych chrześcijan do Mahato Tola, pobliskiej wioski i zmusił ich do skandowania „ Jai Shri Ram. „W Mahato Tola tłum ogolił chrześcijanom części głowy.

Lokalna policja potwierdziła incydent i poinformowała, że ​​cztery osoby wymienione w Pierwszym Raporcie Informacyjnym (FIR) zostały aresztowane. Pięciu innych podejrzanych oskarżonych o atakowanie chrześcijan pozostaje na wolności.

źródło: (International Christian Concern)

zdjęcie poglądowe


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: