Według Matters India Reporter

Bhopal, 29 lipca 2020 r .: Przestępstwa z nienawiści wobec chrześcijan w Indiach wzrosły do niepokojących 40,87 procent pomimo ogólnokrajowej blokady, mówi półroczny raport dotyczący pomocy w prześladowaniach opublikowany 29 lipca.

Raport odnotowuje 293 przypadki przestępstw z nienawiści wobec chrześcijan, w tym pięć gwałtów i sześć morderstw.

Przypadki opisane w tym raporcie to tylko ułamek faktycznej przemocy utrwalonej i zgłoszonej w terenie.

Według raportu, we wszystkich trzech stanach Jharkhand, Chhattisgarh i Odisha odnotowano sześć zabójstw pod wpływem fanatyzmu religijnego, w których doszło do nagłego przypływu zaciekłych prześladowań chrześcijan, zwłaszcza w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Spośród 28 stanów i dziewięciu terytoriów związkowych administrowanych przez władze federalne, przestępstwa z nienawiści zostały popełnione przeciwko chrześcijanom w 22 stanach / terytoriach związkowych.

Aż 293 incydenty prześladowań chrześcijan zostały zarejestrowane przez organizację Persecution Relief w pierwszej połowie 2020 roku.

W porównaniu z zeszłoroczną liczbą 208 incydentów, w tym roku odnotowano niepokojący wzrost o 40,87% pomimo całkowitej ogólnokrajowej blokady wprowadzonej od 25 marca.

Od stycznia 2016 r. Do czerwca 2020 r. Organizacja Repecution Relief odnotowała i udokumentowała ponad 2067 przypadków prześladowań chrześcijan w Indiach.

W samym stanie Uttar Pradesh zgłoszono około 63 przestępstw z nienawiści przeciwko chrześcijanom, co oznacza, że ​​stanowi to 21,5% liczby krajowej i pozostaje najbardziej wrogim stanem wobec chrześcijan w Indiach.

Tamil Nadu jest na drugim miejscu z 28 przypadkami, w tym 2 przestępstwami z nienawiści prowadzącymi do śmierci i spaleniem na popiół struktury kościelnej.

Na trzecim miejscu jest Chhattisgarh z 22 przypadkami zgwałcenia i zabójstwa wdowy. Jharkhand zajmuje czwarte miejsce z 21 przypadkami i 1 morderstwem, a Karnataka jest na piątym miejscu z 20 przypadkami prześladowań chrześcijan w pierwszej połowie 2020 roku.

Aż 51 przestępstw z nienawiści przeciwko kobietom i dzieciom o haniebnym charakterze zostało udokumentowanych w ramach programu „Organizacja Pomocy Prześladowaniom” w pierwszej połowie roku, z czego 5 dotyczy gwałtu, w tym 10-letnia dziewczynka. 

Dwie chrześcijańskie wdowy zostały zgwałcone i zabite w Odisha i Chhattisgarh, pozostawiając w sumie 8 dzieci, osieroconych.

Około 37 przypadków bojkotu i ex-komunikacji zostało odnotowanych w ramach organizacji Persecution Relief, powodując, że wiele rodzin chrześcijańskich stało się bezdomnych i ukrywa się w dżungli lub w tymczasowych schronieniach i bezpiecznych domach.

Zweryfikowano około 130 przypadków nękania, gróźb i zastraszania oraz 80 incydentów napaści fizycznej, z których jeden pastor został przyjęty nieprzytomny na OIOM z 23 szwami na głowie i ramieniu.

Odnotowano ponad 62 przypadki nieuczciwej zmowy i dyskryminacji władz, a także jeden przypadek sodomii i pobicia chrześcijańskiego ojca i syna na komisariacie, co ostatecznie doprowadziło do śmierci.

W oświadczeniu Shibu Thomas, założyciel organizacji Persecution Relief, powiedział: „Wielkie okrucieństwo tych zbrodni obnaża skażoną mentalność i postawę religijnych ekstremistów w dzisiejszych czasach.

Ta przerażająca i zaraźliwa krucjata religijnego nacjonalizmu i nietolerancji osiągnęła teraz szczyt na nowych nieludzkich wysokościach ”.

W ciągu ostatnich siedmiu lat Indie wzrosły z 31 na 10 miejsce na światowej liście obserwacyjnej Open Doors, plasując się tuż za Iranem pod względem surowości prześladowań.

Od 2020 roku USCIRF (Komisja Stanów Zjednoczonych ds.Międzynarodowej Wolności Religijnej) umieściła Indie jako CPC (kraj szczególnej troski) wraz z krajami takimi jak Chiny i Korea Północna.

Krajowe i międzynarodowe media zgłosiły 128 przypadków przestępstw z nienawiści wobec mniejszości w porównaniu z 293 przypadkami zgłoszonymi przez organizację Persecution Relief.

źródło: Matters India


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: