انتفاضة للرأي العام من أجل الطفل شنودة.. وحملة بمواقع التواصل “رجعوا شنودة لأسرته “ https://t.co/jmEqlKMHhU
— Watani Paper (@Watanipaper) September 3, 2022
Dziecko zostało odebrane tej parze, „ponieważ zgodnie z egipskim prawem każde niezidentyfikowane dziecko jest uważane za muzułmanina i nie może być oddane pod opiekę rodziny chrześcijańskiej”.
Historia rozpoczęła się cztery lata temu w kościele w Egipcie – lokalizacja i tożsamość kościoła oraz niektóre nazwiska w tej historii nie są zgłaszane jako środek ostrożności – gdzie znaleziono dziecko, najwyraźniej porzucone przez jego biologiczną matkę.
Ksiądz, nie wiedząc, co robić, postanowił oddać niemowlę parze, która była bezdzietna od 29 lat i rozpaczliwie pragnęła dziecka. Para była zachwycona, że ma małego chłopca do opieki i wychowania jako własnego; złożyli dla niego metrykę urodzenia i nadali mu swoje imię: Shenouda Farouq Fawzy Boulos. Wychowali go na chrześcijanina zakorzenionego w kościele przez cztery lata, podczas których byli nieopisanie szczęśliwą, kochającą rodziną.
Jednak siostrzenica pana Boulosa wcale nie była zadowolona z sytuacji. Zdając sobie sprawę, że oficjalne nazwisko Shenoudy jako syna pana Boulosa uczyniło go prawnym spadkobiercą jej wuja i wykluczyło ją z dziedziczenia, złożyła doniesienie na policji, że chłopiec nie był synem pana Boulosa, ale został kupiony. Egipskie prawo zabrania adopcji, zgodnie z islamskim szariatem, ale pozwala Takafulowi – dosłownie „opieka”, w tym przypadku opieka zastępcza – ale dzieci nie mogą otrzymać imion rodziców zastępczych ani nie mogą legalnie dziedziczyć swoich pieniędzy lub rzeczy; mogą otrzymywać tylko „prezenty” od swoich rodziców zastępczych.
Prokuratura wszczęła śledztwo z Boulosami, w którym testy wykazały, że Shenouda nie jest ich dzieckiem. Prokurator uznał jednak, że sprawa miała absolutnie dobre intencje, więc nie wniosła oskarżenia przeciwko panu Boulosa. Ale pan Boulos podpisał oświadczenie, że znalazł niemowlę Shenouda na ulicy, więc prokurator nakazał zabrać dziecko spod jego opieki i przekazać do sierocińca. Czemu? Ponieważ zgodnie z prawem każde niezidentyfikowane dziecko jest uważane za muzułmanina i nie może być oddane pod opiekę rodziny chrześcijańskiej. Jego imię zostało oficjalnie zmienione z koptyjskiego „Shenouda” na bardziej neutralny „Youssef” (Józef). To było w lutym 2022 roku
źródła: wataninet/christianpersecution
Kolejna pomoc trafiła do Pendżabu dla ubogich i prześladowanych chrześcijan oraz osieroconych dzieci!
Pakistan Pendżab – 5 wrzesień 2022
Serdeczne podziękowania dla naszych darczyńców za pomoc w kolejnych zakupach dla ubogich rodzin w Pakistanie.
Pakistan, Pendżab – 27 sierpień 2022
Serdeczne podziękowania dla naszych darczyńców za pomoc w kolejnych zakupach dla dzieci i ubogich rodzin w Pakistanie
Pakistan Pendżab – 16 Sierpień 2022
Serdeczne podziękowania dla darczyńców Fundacji „FILEO” za pomoc dla osieroconych dzieci z Pakistanu.
Z zebranych dotąd środków finansowych – oprócz żywności – mogliśmy zakupić również odzież.
Pakistan Pendżab – 13 Sierpień 2022
Serdeczne podziękowania dla darczyńców Fundacji „FILEO” za kolejną transzę pomocy finansowej dla Good Shepherd’s Ministry Pakistan.
Pomoc żywnościową, Sajida I Ashbeel rozdali wśród prześladowanych Chrześcijan w fabryce cegieł. Rozdali jedzenie i zorganizowali krótkie spotkanie modlitewne.
PRACA WŚRÓD WYKLUCZONYCH I PRZEŚLADOWANYCH
Chrześcijanie są w Pakistanie obywatelami najniższej kategorii. Szanse na zdobycie dobrze płatnej pracy są bardzo małe – o czym informowaliśmy już wielokrotnie, a bez środków nie ma możliwości kształcenia dzieci. Bez edukacji z kolei nie ma mowy o przyzwoitej pracy.
Nawet jednak jeśli chrześcijanin ma wykształcenie, szanse na przebicie się do przynajmniej klasy średniej są znikome. Ashbeel, choć jest człowiekiem wykształconym, znającym język angielski, pracuje fizycznie, w złych warunkach, za niską płacę.
Sytuacja chorych, starych i wdów jest jeszcze gorsza, bo nie mają możliwości najmowania się nawet do tych najgorszych zajęć, które mogłyby zapewnić im skromne utrzymanie.
DUSZPASTERSTWO W FABRYCE CEGIEŁ
Sajida i Ashbeel prowadzą swoją duszpasterską pracę również wśród chrześcijan zmuszanych do pracy w fabryce cegieł. Często muszą przekupywać strażników, by umożliwili im wstęp na teren fabryki, wiele razy zdarzyło się, że musieli ratować się ucieczką. Rodziny z fabryk cegieł są wycieńczone, niedożywione, schorowane, pozbawione nadziei na odmianę losu. Służba wśród nich jest wyjątkowo ciężka i niewdzięczna, ale też bardzo potrzebna, gdyż wnosi choć odrobinę światła w życie tych ludzi, którzy na co dzień żyją w mroku.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ – DUSZPASTERSTWO DOBREGO PASTERZA Z PENDŻABU W PAKISTANIE
Serdeczne podziękowania dla darczyńców Fundacji „FILEO” za pomoc finansową dla Good Shepherd’s Ministry Pakistan.
Jest to w sumie 20 rodzin, ok. 70 osób. Jak widać na zdjęciach wyżej, duża grupa to dzieci, dla których nie ma tam żadnych szkół i które muszą pracować razem z rodzicami.

Z powodu, że są Chrześcijanami nie mogą się uczyć i zdobywać wykształcenie.
FUNDACJA „FILEO” KRS 0000705635 POMOC DLA DUSZPASTERSTWA DOBREGO PASTERZA
Pilnie potrzeba żywności dla dzieci. Błagam – nie zostawiajmy ich samych!
Poruszeni historią, losem, pracą dla Królestwa Bożego i wytrwałością jaką cechuje się ta dwójka wspaniałych Bożych ludzi, chcemy im pomóc.
Ważne jest umocnienie tych ludzi i umożliwienie im udzielania dalszej pomocy społeczności w której tak dzielnie pracują. Pomoc krótkoterminowa jest świetna, ale celem naszej Fundacji „FILEO” jest długoterminowa stabilność dla nich. Nasze projekty są opracowywane z nadzieją długoterminowego wzrostu dla wielu społeczności w Pakistanie.
Na początek i w pierwszej kolejności, zależy nam na zapewnieniu odpowiedniej żywności (obiadów) dla dzieci które tam mieszkają, oraz dla dzieci które tam przychodzą pobierać naukę i słuchać Ewangelii o Królestwie Bożym.
Prosimy w imieniu naszych Braci i Sióstr z Pakistanu wszystkie osoby o otwartych sercach o wpłacanie nawet najbardziej skromnych datków na pomoc dla dzieci sierot z Pendżabu.
„A Bóg mój zaspokoi wszelką potrzebę waszą według bogactwa swego w chwale, w Chrystusie Jezusie”
(List do Filipian 4,19).
NUMER KONTA