W Stanach Zjednoczonych religia jest uznawana za podstawowe prawo człowieka, z którego wszyscy i wszędzie mogą korzystać. Ale to nie jest przekonanie podzielane na całym świecie, aw rzeczywistości są miejsca na tym świecie, w których chrześcijanie ryzykują wszystko, aby podążać za Jezusem Chrystusem. Nigeria jest jednym z takich miejsc.

Coraz głośniejsza grupa na całym świecie – w tym przywódcy rządowi i religijni, grupy wsparcia ofiar, eksperci ds. Polityki i inni – jednoznacznie i wielokrotnie stwierdzała, że ​​bez interwencji Zachodu kraj podąża drogą podobną do Jugosławii, Ruandy, Darfuru i Mjanmy. Nowy raport potwierdza ich twierdzenia.

Międzynarodowy Komitet Nigerii (ICON) opublikował raport z danymi zatytułowany „ Cicha rzeź Nigerii: ludobójstwo w Nigerii i implikacje dla społeczności międzynarodowej ”. Raport zawiera zeznania z pierwszej ręki o okrucieństwach, które miały miejsce w Nigerii w ciągu ostatnich 20 lat, w tym zeznania świadków ofiar, które stały się celem specjalnie dla ich wiary chrześcijańskiej. Ujawnia, że ​​ponad 62 000 Nigeryjczyków zostało zabitych w wyniku ataków terrorystycznych przeprowadzonych przez Boko Haram i Fulani Militants i wyraźnie przedstawia prima facie argumenty za prześladowaniami religijnymi i ludobójstwem, które trwają i są nieustępliwe przez ostatnie dwie dekady.

Poza tym  nasz tracker  pokazuje, że ponad 2300 Nigeryjczyków zostało zabitych już w tym roku (ponad 600 tylko w zeszłym miesiącu). W zeszłym tygodniu Boko Haram brutalnie rozstrzelał pięciu pracowników organizacji humanitarnych i innych schwytanych w czerwcu, którzy byli w drodze, aby pomóc najbardziej bezbronnym Nigerii. Atak miał rzekomo wysłać wiadomość do lokalnych chrześcijan. Ponadto, według ostatnich doniesień , co najmniej 50 chrześcijan zostało zabitych w atakach w południowej Kadunie w ciągu ostatniego półtora miesiąca.

Rząd Nigerii twierdzi, że „panuje nad sytuacją”, ale wyraźnie widać, że prześladowania i ludobójstwo nadal mają miejsce.

W rzeczywistości, zamiast podjąć działania w celu powstrzymania przemocy, rząd kraju stał bezczynnie, podczas gdy terrorystyczne działania Boko Haram i Fulani Militants przelewają krew niewinnych Nigeryjczyków. W rezultacie Nigeria i region jeziora Czad zostały przekształcone w epicentrum terroryzmu i tykającą bombę zegarową. Napięcia geopolityczne i między grupami wzrosły do ​​tego stopnia, że ​​każde zdarzenie losowe może wywołać poważną katastrofę.

Chociaż ten problem może wydawać się odległy, tak nie jest. Kryzys Nigerii nie jest sam. Na przykład ponad 3 miliony ludzi zostało wysiedlonych, a 300 000 Nigeryjczyków uciekło do sąsiednich krajów, takich jak Kamerun, Czad i Niger. Cały region znajduje się w stanie wyjątkowym, ponieważ zmaga się z ekstremalnym brakiem bezpieczeństwa żywnościowego i cierpi z powodu gwałtownych ataków terrorystycznych.

Efekt falowania utrzymuje się w Europie, gdzie ogromna liczba Nigeryjczyków szukała ochrony przed prześladowaniami religijnymi. W 2016 r. Ponad 35 000 uchodźców z Nigerii przybyło do Włoch przez Libię, co przyczyniło się do przytłaczającego kryzysu humanitarnego wywołanego wojną domową w Syrii. W ostatnich latach handel kobietami z Nigerii stał się poważnym problemem przestępczym we Włoszech.

Stany Zjednoczone i inne kraje zachodnie muszą wziąć pod uwagę zagrożenia bezpieczeństwa narodowego wynikające z niestabilności Nigerii. Chociaż ISIS może znajdować się w odwrocie na Bliskim Wschodzie, znalazło nowego i potężnego sojusznika w Boko Haram, które jest okopane w północnej Nigerii. Podobnie jak wcześniej Afganistan, Irak i Syria, niestabilna Nigeria staje się nową wylęgarnią islamistycznych terrorystów.

Co więcej, Nigeria jest ważnym partnerem gospodarczym dla Stanów Zjednoczonych. Stany Zjednoczone są największym inwestorem zagranicznym w Nigerii, a Nigeria importuje ponad 5,5 miliarda dolarów towarów pochodzących z USA rocznie.

Nigeria znajduje się w punkcie krytycznym, którego Stany Zjednoczone nie mogą sobie pozwolić na ignorowanie jako filaru stabilności w regionie i strategicznego partnera z USA w walce z ekstremizmem. Szybkie i precyzyjne decyzje polityczne podejmowane przez USA we współpracy z nigeryjskim społeczeństwem obywatelskim mogą mieć głęboki efekt stabilizujący.

Prezydent Donald Trump i jego administracja podjęli już ważne kroki, aby rozwiązać ten problem, ale nadal pozostaje wiele do zrobienia. W świetle tego raportu w szczególności wzywamy administrację do nadania priorytetu dyskusjom na temat wysłania specjalnego wysłannika do Nigerii i regionu jeziora Czad. Po prostu nie możemy dłużej czekać.

Zbyt długo w Nigerii panowała wielka ciemność, w której ludzie wierzący spotykają się z prześladowaniami i codzienną przemocą. Mamy obowiązek zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby położyć kres tej ciemności, powstrzymać przemoc i przywrócić pokój w Nigerii. Prezydencie Trump, proszę, zważ na wezwania niewinnych chrześcijan w Nigerii i podejmij działania, aby powstrzymać niepotrzebne zabijanie już teraz.

źródło: realclearreligion.org


Sudan: bp Kussala-bez wsparcia materialnego nie przetrwamy.

Błagam, nie zostawiajcie nas samych!

Sudański biskup wskazuje, że pandemia dramatycznie pogorszyła sytuację w tym najmłodszym państwie Afryki od lat dotkniętym kolejnymi wojnami, ogromnym ubóstwem i klęskami żywiołowymi. Rozprzestrzenianie się wirusa zablokowało nie tylko codzienne życie, ale i proces pokojowy, wciąż nie udało się stworzyć rządu przejściowego.

– Przedłużanie kryzysu epidemicznego może niestety przynieść ze sobą ponowne zaognienie konfliktu. Partie polityczne wciąż są mocno skłócone i trudno im znaleźć wspólną płaszczyznę spotkania –  mówi bp Kussala.

Sudańczycy modlą się o pokój i światło Ducha Świętego dla polityków, aby umieli wspólnie pracować na rzecz pokoju, sprawiedliwości i lepszej przyszłości wszystkich.

Dramatu wojny i pandemii mieszkańcy tego kraju nie są w stanie sami się podnieść, potrzebują konkretnej pomocy świata. Stąd jego przejmujący apel: „Wiem, że Europa i kraje Zachodu zajęte są obecnie leczeniem własnych ran wywołanych pandemią. Proszę jednak, by zauważono także nasze potrzeby. Bez wsparcia materialnego Sudańczycy nie przetrwają. Błagam, nie zostawiajcie nas samych!”.

źródło: misyjne.pl

Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: