Ponura rzeczywistość Hongkongu oraz świadectwa braci ufających Jezusowi w ucisku.

Chaos w Hongkongu, który zdominował nagłówki gazet w 2019 r., Został przyćmiony przez koronawirusa w 2020 r., Ale walka o wolność w Hongkongu trwa.

Trwające protesty, ciągłe aresztowania i tajemnicze śmierci w Hongkongu nie zakończyły się od czasu wprowadzenia w czerwcu ubiegłego roku ustawy anty-ekstradycyjnej. W rzeczywistości pojawienie się koronawirusa, który zamknął zarówno firmy, jak i kraje, spowodował jedynie wzrost napięć w Hongkongu.

„Dużo frustracji wywołało obchodzenie się przez rząd Hongkongu z [koronawirusem], zwłaszcza w początkowej fazie. Fakt, że doszło do strajków lekarzy [w proteście przeciwko bezczynności rządu w sprawie zamknięcia granicy z Chinami] jest niepokojący i pokazuje poważny znak zawirowań politycznych ”- powiedział Benedict Rogers, założyciel Hong Kong Watch, ICC.

Chrześcijanie w Hongkongu stanęli przed tysiącami lekarzy 3 lutego, kiedy strajkowali o „całkowite zamknięcie” wszystkich punktów kontrolnych z Chin w celu uratowania Hongkongu przed COVID-19. Wydali nawet oświadczenie o solidarności z tymi lekarzami i pielęgniarkami.

Ucisk

W trakcie walki z pandemią Chiny ogłosiły w lutym, że powierzą Xia Baolong, wcześniej znanemu z usuwania tysięcy krzyży z kościołów w prowincji Zhejiang, odpowiedzialnego za sprawy Hongkongu i Makau.

Pastor w Zhejiang powiedział ICC: „Ta zmiana [z Zhang na Xia] nie jest dobrą sytuacją”.

Dodał: „Możliwe, że Xia uciska kościoły w Hongkongu”.

Rogers jest bardzo zaniepokojony mianowaniem Xia Baolong przez Chiny. Baolong to hardliner, któremu ufał Xi Jinping, który był wyższym urzędnikiem w chińskiej prowincji Zhejiang. Według Rogersa: „Ma zapis ucisku, który nie daje żadnej nadziei na to, że nadejdzie dobre jutro”.

Żyje dalej

Mimo że rząd Specjalnego Regionu Administracyjnego (SAR) w Hongkongu wycofał kontrowersyjny projekt ustawy, który zapoczątkował ten chaos, ruch ten trwa. Pozostałe cztery żądania, w tym odwołanie się do uznania protestów za „zamieszki”, zwolnienia i uniewinnienia aresztowanych protestujących, ustanowienia niezależnej komisji śledczej w sprawie postępowania policji oraz powszechnych wyborów do Rady Ustawodawczej i wyborów szefa rządu, nie spotkały się z aprobatą.

Zamiast tego arbitralne aresztowania i tajemnicza śmierć protestujących nadal charakteryzują ulice Hongkongu.

Ciągła brutalność policji jest nadal poważnym problemem w Hongkongu. Wśród wybuchu koronacji wieńcowej władze dokonały szokującego łańcucha aresztowań po serii wydarzeń upamiętniających tej wiosny. Co istotne, aresztowani w lutym nie byli młodymi protestującymi; jeden z aresztowanych, Jimmy Lai, jest pro-demokratycznym potentatem medialnym w Hongkongu. Dwaj pozostali to byli działacze, nie skupiający się już na ruchu.

Niezwykłe aresztowanie tak głośnych osób uwypukla stopień pogarszania się wolności w Hongkongu. Pomimo milczenia rządu po aresztowaniu ponad 7 000 osób, Rogers uważa, że ​​ruch będzie kontynuowany. „Ludzie wykazali determinację, nawet gdy coraz więcej osób jest aresztowanych i pobitych, strach przed przemocą, aresztowaniem i koronawirusem zmniejszyło liczbę protestujących. Z pewnością działania i formy protestów uległyby zmianie, […] ale ruchy nie ustaną ”- podzielił się.

Ocean z dala

Rogers uważa, że ​​międzynarodowa presja ma zasadnicze znaczenie dla powodzenia ruchu w Hongkongu. Stany Zjednoczone zajęły zdecydowane stanowisko i wzywa rząd Wielkiej Brytanii i inne kraje do podjęcia dalszych działań w celu zabrania głosu.

Grupa Hongkongów w USA odegrała kluczową rolę w nakłonieniu Waszyngtonu do zrobienia więcej. Amerykański chrześcijanin z Hongkongu Daniel Mok, który był zaangażowany w lokalną grupę akcji DC4HK, podzielił się z ICC swoim państwowym ruchem i tym, co chcą osiągnąć:

„Hong Kongers w USA próbują osiągnąć to samo, co Hong Kongers w Hongkongu. Chcemy zachować podstawowe wolności i autonomię Hongkongu. Chociaż jesteśmy daleko od oceanu, wykorzystaliśmy nasze okoliczności, aby wywrzeć rzeczywisty wpływ, a uchwalenie Ustawy o prawach człowieka i demokracji w Hongkongu jest najbardziej widocznym rezultatem. ”

Hongkongi w Ameryce robią wszystko, co mogą, aby pomóc swoim braciom i siostrom za oceanem. Zwiększyli swoje zaangażowanie obywatelskie poprzez lokalne wiece publiczne, listy do przedstawicieli kongresu oraz utworzenie w ubiegłym roku skupionej na polityce organizacji pozarządowej Hongkongu w Demokracji.

Jako chrześcijanin wiara Moka pomogła mu poradzić sobie z tym, co dzieje się w Hongkongu. Podzielił się: „Moja wiara w suwerenność Boga daje mi pewność, żyjąc w niepewności, i pomaga mi zachować spokój, aby pozostać optymistą, podczas gdy istnieje wiele stresu i negatywności, które narosły przez tygodnie i miesiące walki z Goliatem. Moja wiara dała mi cel i przekonanie, żebym nadal walczył o Hongkong. ”

Chociaż nie ma końca w zasięgu ludzkiego wzroku, Pan z pewnością znajdzie drogę do Hongkongu. Musimy tylko czekać na Jego czas.

Aby przeczytać więcej takich historii, zapisz się na bezpłatny miesięcznik ICC.


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: