Pilnie potrzeba żywności dla dzieci. Błagam – nie zostawiajmy ich samych!


Sajida i Ashbeel są chrześcijańskim małżeństwem od 2018 roku.
Mieszkają, pracują, wychowują dwójkę swoich dzieci w kraju, gdzie trudno zabiegać o własny byt życiowy z powodu powszechnie istniejącej w Pakistanie biedy. Jeszcze trudniej żyć tam, będąc prawdziwie wierzącym chrześcijaninem, narażonym na szykany i prześladowania ze strony ekstremalnego islamizmu.
Dość powiedzieć, iż zgodnie z listą Open Doors, Pakistan w 2022 r. znalazł się na 8 miejscu, jako kraj gdzie najtrudniej jest być chrześcijaninem.
DUSZPASTERSTWO DOBREGO PASTERZA
Po ślubie w 2018 roku Sajida i Ashbeel postanowili wspólnie kontynuować swoją pracę zarówno dobroczynną, jak i ewangelizacyjną, wśród lokalnej ludności. Zdołali zakupić Biblię, a potem – telefon komórkowy. Dzięki mediom społecznościowym poznali kogoś, kto zobowiązał się wspierać ich działalność edukacyjną wśród dzieci, lecz po kilku miesiącach zrezygnował.
Skontaktowała się również z nimi amerykańska rodzina, która zebrała pieniądze na zakup budynku i zachęciła ich do założenia Duszpasterstwa Dobrego Pasterza.
Amerykańska rodzina popadła w tarapaty finansowe i wycofała się z aktywnego wspierania Duszpasterstwa, jednak Sajida i Ashbeel kontynuują służbę.
Własny budynek (na dodatek z własną studnią!) jest wielką pomocą. Znajdują w nim schronienie osierocone dzieci, jak i dzieci pracowników fabryki cegieł, które udało się Sajidzie i Ashbeelowi wziąć pod swoją opiekę.
Budynek jest jasny, przestronny i – przede wszystkim – ich własny. (zdjęcia w galerii poniżej).
Pakistan jest jednym z tych miejsc, gdzie przywódcy lokalnych wspólnot chrześcijańskich, w większości, działają bez żadnego formalnego przygotowania i bez żadnego wsparcia, gdzie ich praca to niekończąca się, trudna służba na rzecz sierot, wdów, starców i innych wykluczonych, gdzie ich jedyną bronią przeciw wrogiemu chrześcijanom systemowi jest ICH MIŁOŚĆ DO BOGA I LUDZI, oraz zakupiona za z trudem zaoszczędzone pieniądze Biblia i … Internet.





JAK WYGLĄDA PRACA DUSZPASTERSTWA DOBREGO PASTERZA
Praca z dziećmi to cztery podstawowe sfery działalności:
- sierociniec;
- dożywianie;
- duszpasterstwo;
- edukacja.
Obecnie na terenie nieformalnego sierocińca mieszka na stałe siedmioro dzieci. Trzynaścioro korzysta z nauki oferowanej przez Sajidę. Pragniemy przypomnieć, iż edukacja w Pakistanie jest płatna – patrz pomoc Fundacji „FILEO” dla dzieci sierot z Lahore
Poza tym jeszcze czterdzieścioro dzieci przychodzi do ośrodka na dożywianie i słuchanie Ewangelii.
Niestety, bez stałej pomocy opiekunowie nie są w stanie nakarmić całej grupy dzieci. W obliczu pogłębiającego się kryzysu humanitarnego w Pakistanie, dzieci te coraz częściej zmuszone są chodzić po wsi i prosić o pomoc jej mieszkańców, którzy rzadko kiedy są przyjaźnie nastawieni do chrześcijańskich sierot.
Ostatnie zbiory (czerwiec 2022) to worek mąki i 70 PKR (niecałe 2 zł).



PRACA WŚRÓD WYKLUCZONYCH I PRZEŚLADOWANYCH
Chrześcijanie są w Pakistanie obywatelami najniższej kategorii. Szanse na zdobycie dobrze płatnej pracy są bardzo małe – o czym informowaliśmy już wielokrotnie, a bez środków nie ma możliwości kształcenia dzieci. Bez edukacji z kolei nie ma mowy o przyzwoitej pracy.
Nawet jednak jeśli chrześcijanin ma wykształcenie, szanse na przebicie się do przynajmniej klasy średniej są znikome. Ashbeel, choć jest człowiekiem wykształconym, znającym język angielski, pracuje fizycznie, w złych warunkach, za niską płacę.
Sytuacja chorych, starych i wdów jest jeszcze gorsza, bo nie mają możliwości najmowania się nawet do tych najgorszych zajęć, które mogłyby zapewnić im skromne utrzymanie.
Taka sytuacja utrzymuje się również w Lahore – patrz tutaj



DUSZPASTERSTWO W FABRYCE CEGIEŁ
Sajida i Ashbeel prowadzą swoją duszpasterską pracę również wśród chrześcijan zmuszanych do pracy w fabryce cegieł. Często muszą przekupywać strażników, by umożliwili im wstęp na teren fabryki, wiele razy zdarzyło się, że musieli ratować się ucieczką. Rodziny z fabryk cegieł są wycieńczone, niedożywione, schorowane, pozbawione nadziei na odmianę losu. Służba wśród nich jest wyjątkowo ciężka i niewdzięczna, ale też bardzo potrzebna, gdyż wnosi choć odrobinę światła w życie tych ludzi, którzy na co dzień żyją w mroku.





FUNDACJA „FILEO” KRS 0000705635 POMOC DLA DUSZPASTERSTWA DOBREGO PASTERZA
Pilnie potrzeba żywności dla dzieci. Błagam – nie zostawiajmy ich samych!
Poruszeni historią, losem, pracą dla Królestwa Bożego i wytrwałością jaką cechuje się ta dwójka wspaniałych Bożych ludzi, chcemy im pomóc.
Ważne jest umocnienie tych ludzi i umożliwienie im udzielania dalszej pomocy społeczności w której tak dzielnie pracują. Pomoc krótkoterminowa jest świetna, ale celem naszej Fundacji „FILEO” jest długoterminowa stabilność dla nich. Nasze projekty są opracowywane z nadzieją długoterminowego wzrostu dla wielu społeczności w Pakistanie.
Na początek i w pierwszej kolejności, zależy nam na zapewnieniu odpowiedniej żywności (obiadów) dla dzieci które tam mieszkają, oraz dla dzieci które tam przychodzą pobierać naukę i słuchać Ewangelii o Królestwie Bożym.
Prosimy w imieniu naszych Braci i Sióstr z Pakistanu wszystkie osoby o otwartych sercach o wpłacanie nawet najbardziej skromnych datków na pomoc dla dzieci sierot z Pendżabu.
„A Bóg mój zaspokoi wszelką potrzebę waszą według bogactwa swego w chwale, w Chrystusie Jezusie”
(List do Filipian 4,19).
DZIAŁAJĄC WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ!
NUMER KONTA
FUNDACJA “FILEO” KRS 0000705635
Tytuł przelewu: „Pomoc dla dzieci z Pendżabu”
BIC (SWIFT): BPKOPLPW
Rachunek w złotówkach (PLN):
PL 30 1020 2791 0000 7902 0269 1947
Rachunek w walucie zagranicznej
PL 46 1020 2791 0000 7502 0309 5569
Więcej informacji dotyczących projektów Fundacji „FILEO” można uzyskać:
Prezes Fundacji „FILEO” KRS 0000705635
mgr Estera Skworcz-Bednarska
Phone + 48 538 826 764
E-mail: biuro@fundacja-fileo.pl
Poniżej podajemy dla Państwa informacji ceny produktów spożywczych we wiosce gdzie mieszkają i działają dla Bożego Królestwa Sajida i Ashbeel:
Ceny podajemy w Rupii pakistańskiej oraz Polskim Złotym – kurs z dnia 24 lipca 2022 r.
- 20 kg mąki – 1400 pkr (28,60 zł)
- 5 kg ryżu – 1000 pkr (20,43 zł)
- 3 litry oleju – 670 pkr (13,69 zł)
- 2 kg cukru – 200 pkr ( 4,09 zł)
- soczewica – 200 pkr (4,09 zł)
- 1kg soli – 10 pkr (0,20 zł)
- Chili – 130 pkr (2,66 zł)
- Makaron – 200 pkr (4,09 zł)
- Mydło – 70 pkr (1,43 zł)
Reasumując, koszt przygotowania i zakupu jednej paczki żywnościowej z podstawowymi artykułami spożywczymi dla jednej rodziny chrześcijańskiej w tamtym rejonie Pakistanu to 3880 PKR czyli około 80 PLN
- miesięczne wyżywienie – 44 000 pkr (898,74 zł)
- lekarstwa i artykuły medyczne, opatrunkowe itp. na miesiąc – 20 000 pkr (408,52 zł)
- artykuły szkolne dla dzieci – 20 000 pkr (408,52 zł)
- 1 krowa – 120 000 pkr (2451,11 zł)
- 1 byk – 180 000 pkr (3676,67 zł)
- 1 kura – 20 000 pkr (408,52 zł)
- 1 koza – 50 000 pkr (1021,30 zł)
- Pole, nasiona warzyw itp. – 300 000 pkr (6127,79 zł)
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom Fundacji ”FILEO” za dotychczasową pomoc modlitewną oraz okazane wsparcie finansowe dla dzieci-sierot ludzi niewidomych, chorych i niepełnosprawnych jak również rodzin niewolników w fabrykach cegieł z Pakistanu.
Pakistan Pendżab – Lipiec/ 05. Sierpień 2022
Serdeczne podziękowania dla darczyńców Fundacji „FILEO” za pierwszą pomoc finansową dla Good Shepherd’s Ministry Pakistan. Kolejne planowane zakupy to artykuły papiernicze dla dzieci oraz paczki z żywnością dla kilku rodzin z wioski.



















