Pastor z Karoliny Południowej został ugodzony nożem na kampusie swojego kościoła, gdy próbował uratować 61-letniego nieznajomego w pobliżu, który był atakowany.

Wielebny Marcus Kaiser, rektor Kościoła Świętego Pocieszyciela w Sumter, powiedział, że „był w stanie uniknąć większości ciosów, a jedyne obrażenia to kilka zadrapań w prawe ramię i jedno nieco głębokie nakłucie tuż nad prawym nadgarstek ”, zgodnie z oświadczeniem, które napisał do swojego zboru .

„Najgorsze było spędzenie 6 lub 7 godzin na oddziale ratunkowym, aby dostać zastrzyk przeciw tężcowi, trochę antybiotyków i trochę bandaży” – powiedział Kaiser-„Napastnik jest w areszcie”.

Następnie wyjaśnił: „Biorąc pod uwagę okoliczności, nie sądzę, aby miało to jakikolwiek wpływ na wasze bezpieczeństwo w kościele, ale raczej mówi o znacznie głębszym problemie zdrowia psychicznego i być może problemie nadużywania substancji w całej naszej społeczności”.

Policja zatrzymała 31-letniego podejrzanego, mężczyznę, który zidentyfikował się jako transpłciowy i podał funkcjonariuszom swoje wymyślone imię Zendaya Fox-Smith. Policja była w stanie zidentyfikować podejrzanego na podstawie odcisków palców i oskarżyła go o „napaść i pobicie pierwszego stopnia, napad i pobicie trzeciego stopnia, złośliwe uszkodzenie mienia osobistego i podanie policji fałszywych informacji”, donosi The Sumter Item . 

Opisując atak, rektor powiedział, że był świadkiem, jak ktoś atakował starszego mężczyznę, który wyprowadzał psa obok kampusu kościelnego, a gdy próbował bronić ofiary, podejrzany zaatakował Kaisera.

Rektor powiedział, że incydent ma swoje zalety.

„Jak często powtarzam, nie spotykam tylu niechrześcijan, jak większość z was. Wczoraj spędziłem czas z policjantami, personelem szpitala i innymi osobami zaintrygowanymi kaznodzieją, który został pchnięty nożem. Cieszę się, że noszę ten tytuł, jeśli do tego prowadzi ”- napisał.

źródło: The Christian Post


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: