Pakistański chrześcijanin skazany na śmierć za rzekome bluźnierstwo

Prawnik twierdzi, że „brak dowodów” przedstawiono w decyzji sądu.

Asif Pervaiz, 37-letni pakistański chrześcijanin, został skazany na śmierć za rzekome wysyłanie bluźnierczych wiadomości tekstowych w 2013 roku. Adwokat Pervaiza-wyrok śmierci został ogłoszony przez sąd, mimo że „ nie ma żadnych dowodów ”.

Wcześniej, Saif-ul-Malook, prawnik reprezentujący Pervaiz w sądzie, napisał na Twitterze, że jego klient został skazany na śmierć na mocy pakistańskiego prawa o bluźnierstwie. „ Asif Pervaiz skazany na śmierć przez sąd pierwszej instancji w Lahore za bluźnierstwo, chociaż nie było takich dowodów ” – czytamy na Twitterze Malooka.

Decyzja sądu zapadła prawie siedem lat po tym, jak w październiku 2013 roku muzułmański współpracownik postawił Pervaizowi wstępny oskarżenie o bluźnierstwo.

2 października 2013 r. Muzułmanin Saeed Ahmeed Khokar oskarżył Pervaiza o wysyłanie mu bluźnierczych wiadomości tekstowych z telefonu komórkowego. Oskarżenia o bluźnierstwo na podstawie sekcji 295-A, 295-B i 295-C pakistańskiego kodeksu karnego zostały zarejestrowane przeciwko Pervaizowi na komisariacie policji w Green Town w Lahore.

Kiedy Pervaiz zdał sobie sprawę z zarzutów, zaczął się ukrywać. 9 października, po tygodniu poszukiwań Pervaiza, policja aresztowała kilku krewnych Pervaiza, w tym dwóch szwagrów i jego matkę Naseem Akhtar. Według Akhtara policja powiedziała jej, że zabiją Pervaiza, gdy go znajdą, chyba że pomogłaby im zlokalizować syna.

„Asif Pervaiz skazany na śmierć przez sąd pierwszej instancji w Lahore za bluźnierstwo, chociaż nie było takich dowodów”, napisał na Twitterze Saif-ul-Malook, adwokat Pervaiz.

Według rodziny Pervaiza, Pervaiz i Khokar byli współpracownikami w fabryce odzieży o nazwie Shami Textile, położonej w dzielnicy Youhanabad w Lahore. W pracy Khokar często naciskał na Pervaiza, aby przeszedł na islam, czego Pervaiz odmawiał. Przed 2 października Pervaiz  zgubił kartę SIM swojego telefonu komórkowego i nie poprosił firmy o jej dezaktywację. Według rodziny Pervaiza, Khokar wykorzystał zagubioną kartę SIM do wysłania bluźnierczych wiadomości tekstowych, których użył do zarejestrowania fałszywego oskarżenia przeciwko Pervaizowi.

W Pakistanie fałszywe oskarżenia o bluźnierstwo są powszechne i często motywowane osobistymi wendetami lub nienawiścią religijną. Oskarżenia są wysoce podburzające i mogą wywołać lincze tłumu, morderstwa w stróżach prawa i masowe protesty.

Obecnie w Pakistanie pod zarzutem bluźnierstwa uwięzionych jest 25 chrześcijan, w tym Asif Pervaiz. Tych 25 chrześcijan jest oskarżonych w 22 sprawach o bluźnierstwo, reprezentowanych na różnych szczeblach procesu sądowego w Pakistanie.

źródło: persecution.org


Pakistan: katastrofalne skutki powodzi w Karaczi.Potrzebna pomoc dla PakistanuKilka godzin ulewnego deszczu spowodowało katastrofę w Karaczi, największym mieście Pakistanu. Miasto w niecałe pół dnia zamieniło się w sieć kanałów, którymi ludzie poruszali się zamiast ulic.Samochody pływały w wodzie zmieszanej ze ściekami. Zalane zostały również w większości kanały burzowe. Drogi i autostrady zostały całkowicie zanurzone w deszczówce, co uniemożliwiło poruszanie się po ulicach.Pora monsunowa co roku przynosi nad pakistańskie wybrzeże mnóstwo wody, nad którą miejscowym władzom trudno jest zapanować.Rok temu o tej samej porze roku monsunowe deszcze były przyczyną powodzi w wielu częściach Karaczi. W wyniku intensywnych opadów zginęło co najmniej 17 osób. W trakcie ulewy na miasto spadło ponad 180 milimetrów deszczówki.


Lesław Baran (koordynator polskiej misji pomocy ubogim i prześladowanym chrześcijanom w Pakistanie) :

W imieniu Polskiej misji pomocy dla ubogich i prześladowanych chrześcijan,proszę Was o pomoc dla Pakistanu,gdzie w wyniku obfitych deszczów miejscową ludność nawiedziły powodzie,a te spowodowały zawalenie się wielu domów zbudowanych z gliny oraz utratę życia nieznanej jeszcze ilości ludzi i całego ich dorobku.
W wyniku tego kataklizmu wielu z nich utraciło dach nad głową i potrzebują obecnie schronienia,żywności i lekarstw.

W tym celu postanowiliśmy pośpieszyć im z pomocą.

Każdy może pomóc.

Pieniądze zebrane za pośrednictwem tej strony internetowej, zostaną przekazane dla Polskiej Misji Pomocy Głodującym i Prześladowanym Chrześcijanom w Pakistanie.

Numer konta

FUNDACJA”FILEO”  KRS 0000705635
Tytuł przelewu:
„Pomoc dla Pakistanu”

BIC (SWIFT): BPKOPLPW

Rachunek w złotówkach (PLN):
PL 30 1020 2791 0000 7902 0269 1947

Rachunek w dolarach amerykańskich (us dollars)
PL 46 1020 2791 0000 7502 0309 5569


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

One thought on “Pakistański chrześcijanin skazany na śmierć za rzekome bluźnierstwo

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: