09.02.2020 Pakistan (International Christian Concern) – Na początku sierpnia należący do chrześcijan zakład fryzjerski w Lahore w Pakistanie został splądrowany i zmuszony do zamknięcia, ponieważ publicznie prezentował symbole chrześcijańskie i grał muzykę chrześcijańską. Według chrześcijańskich właścicieli lokalna policja stanęła po stronie ludzi, którzy splądrowali zakład fryzjerski, pozostawiając ich bez środków do życia.

„ Prowadziliśmy zakład fryzjerski przez ponad rok i zarabialiśmy sporo pieniędzy ” , powiedział Masih, którego nazwisko zostało zmienione ze względów bezpieczeństwa, powiedział International Christian Concern (ICC). „ Otaczała go muzułmańska dzielnica, a inne zakłady fryzjerskie należące do muzułmanów znajdowały się na tej samej ulicy. 

„ Namalowaliśmy werset biblijny„ Wystarczy wam mojej łaski ”na głównych drzwiach, co było nie do przyjęcia dla kilku muzułmańskich klientów ” – kontynuował Masih. „ Często zadawali pytania na ten temat i próbowali zaangażować pracowników w dyskusje religijne, czego zawsze odradzaliśmy.

Grupa muzułmanów weszła do salonu fryzjerskiego i zaczęła słownie znęcać się nad chrześcijańskimi właścicielami w związku z wersetem biblijnym i krzyżem wiszącym na przedniej ścianie. Według chrześcijańskich właścicieli muzułmanie fałszywie oskarżali ich o słuchanie wulgarnej muzyki, picie alkoholu i powodowanie uciążliwości dla społeczeństwa.

„ Wyjaśniliśmy im, że gramy psalmy i muzykę chrześcijańską tylko z honorem i szacunkiem dla naszych sąsiadów i klientów ” – powiedział Masih do ICC. „ Nie zaakceptowali naszego punktu widzenia i kazali nam usunąć chrześcijańskie symbole z salonu, ponieważ muzułmańscy klienci nie czuli się komfortowo. Jednak zignorowaliśmy to żądanie. 

Następnego dnia grupa kilkunastu mężczyzn splądrowała zakład fryzjerski. Według chrześcijańskich właścicieli, mężczyźni posługiwali się żelaznymi prętami i uszkadzali szklane drzwi sklepu, lustra, półki, szafki i inny sprzęt.

„ Pobili także pracowników i zrabowali gotówkę i inne drogie rzeczy z zakładu” – powiedział Masih do ICC.

Właściciele chrześcijańscy planowali zgłosić incydent policji, ale zanim mogli, policja aresztowała jednego z nich i oskarżyła go o głoszenie chrześcijaństwa w miejscu pracy. 

„ Nasza działalność została zatrzymana i martwimy się o chleb powszedni ” – powiedział Masih do ICC. „ To jest bardzo nietolerancyjne społeczeństwo. Chrześcijanie nie są akceptowani, gdy prowadzą odnoszące sukcesy firmy i zajmują czołowe stanowiska. Ta dyskryminacja musi zostać zakończona. 

źródło: persecution.org


Pakistan:  Chrześcijanie cierpiący głód proszą o pomoc

Drastycznie rośnie bezrobocie w Pakistanie.

Około siedemdziesięciu procent chrześcijan straciło pracę podczas sanitarnej blokady w całym kraju.

Chrześcijańska organizacja Pakistan Partnership Initiative (PPI), z siedzibą w Islamabadzie, przeprowadziła niedawno badania na podstawie wywiadów z różnymi wspólnotami wyznaniowymi w 10 okręgach w całym kraju.

Okazało się, że na skutek wprowadzonych obostrzeń “pandemicznych” najbardziej ucierpiały mniejszości religijne, przede wszystkim chrześcijanie.

Zmniejszyło się również dofinansowanie organizacji wyznaniowych, a ich środki zostały obcięte z powodu surowych regulacji rządowych i zmniejszonego przepływu funduszy od społeczności międzynarodowych.

Wzrasta również presja wywierana na Kościół, ponieważ wiele grup społecznych zwraca się do niego o pomoc. Spowolnienie wzrostu gospodarczego i cięcia w budżecie oznaczają dla chrześcijan znaczne ograniczenia możliwości zatrudnienia. Także parafie oraz zbory nie są gotowe do reagowania na taką kryzysową sytuację.

Lesław Baran:

Obecnie można zauważyć,iż chrześcijańskie organizacje społeczne z Pakistanu,które otrzymywały dotychczas darowizny pieniężne z Niemiec,USA czy innych krajów świata z powodu skutków obostrzeń ,zaniechały lub całkowicie zminimalizowały wysyłkę środków pieniężnych na pomoc żywieniową dla głodujących Chrześcijan w tym kraju ,co uniemożliwia niesienie takiej pomocy i prowadzenie przez nich tej działalności charytatywnej.

Wyjątek stanowi Polska misja pomocy dla głodujących chrześcijan w Pakistanie.

W tej sytuacji zamiast organizować pomoc humanitarną w Polsce, zbierzemy pieniądze,i na miejscu w Pakistanie zakupimy potrzebną żywność i wynajmiemy transport tej żywności.

Dzięki darczyńcom z Polski na bieżąco zaopatrujemy w żywność ubogich Chrześcijan oraz dzieci-sieroty z Mother Care Orphan Center w Lahore w Pakistanie (z chrześcijańskiego sierocińca),jego pracowników,wdowy i innych ubogich Chrześcijan.

Każda paczka żywnościowa,którą przygotowujemy i przekazujemy dla ubogich Chrześcijan jest o wartości 68.00 zł i jest przekazywana dla jednej ubogiej rodziny chrześcijańskiej.
Zawiera ona takie produkty jak:

20 kg.mąki
5 kg.ryżu
1 litr oleju
1 kg.cukru
1 kg soli
1 makaron 400 gramowy
1 mleko w proszku
1 paczka herbaty
1 szampon do włosów
1 mydło toaletowe

Z mąki codziennie pieką “rote” (chleb pakistański w formie placka),a papryka chili wraz z cukrem czy solą stanowi tam podstawową przyprawę,którą stosują do wszystkich potraw.

Fundacja “FILEO” KRS 0000705635
Tytuł przelewu:
„Prześladowany Kościół-Pakistan”

BIC (SWIFT): BPKOPLPW

Rachunek w złotówkach (PLN):
PL 30 1020 2791 0000 7902 0269 1947

Rachunek w dolarach amerykańskich (us dollars)
PL 46 1020 2791 0000 7502 0309 5569


Darowizna


Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: