09/06/2020 Pakistan (International Christian Concern)

4 czerwca 2020 r. Nadeem Joseph i jego rodzina zostali zaatakowani przez muzułmańskich sąsiadów po przeprowadzce do kolonii Peszawar, stolicy prowincji Khybar Pakhtunkhawa w Pakistanie.

Joseph i jego teściowa zostali postrzeleni przez Salmana Khana i jego synów. Khan zaatakował Józefa i jego rodzinę, ponieważ kupili dom w muzułmańskim sąsiedztwie.

W wiadomości wideo nagranej ze swojego łóżka szpitalnego Joseph powiedział: „ Miesiąc temu kupiłem dom w TV Colony. Nadal muszę dokonywać ostatecznych płatności na rzecz sprzedawcy, ale Salman Khan, muzułmanin z sąsiedztwa, zaczął nękać moją rodzinę. 

W czasie, gdy Joseph i jego rodzina mieszkali w TV Colony, byli nękani przez muzułmańskich sąsiadów, którzy nazywali ich „chooras”, obraźliwe określenie używane dla chrześcijan.

Joseph twierdził, że Khan i jego synowie poprosili rodzinę o opuszczenie tej dzielnicy, ponieważ „była ona przeznaczona tylko dla muzułmanów. ”Khan, zapytał:

„ Jak śmiesz żyć z rodziną chrześcijańską wśród muzułmanów? ”

„ Chrześcijanie i Żydzi są przeciwnikami muzułmanów ”, twierdził Khan. „ Dlatego nie możesz zostać w tym domu. 

Joseph poinformował, że tak powiedział Khan przed otwarciem ognia dla niego i jego rodziny.

W rezultacie Józef został dwukrotnie postrzelony w brzuch, a teściowa raz w ramię. Obaj zostali przyjęci do szpitala. Policja nie zarejestrowała jeszcze pierwszego raportu informacyjnego przeciwko Chanowi i jego rodzinie.

Nietolerancja religijna i dyskryminacja w Pakistanie jest powszechna. Chrześcijanie często spotykają się z tą dyskryminacją w ramach swojego codziennego życia.

Ta dyskryminacja często dyktuje pracę, jaką pełnią chrześcijanie, otrzymywane wykształcenie, a nawet dzielnice, w których żyją.


W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org .


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

One thought on “Pakistan: Rodzina chrześcijańska postrzelona za zakup domu w „muzułmańskim sąsiedztwie”

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: