10/07/2020 Washington DC  (International Christian Concern)

Pod koniec marca meczet w Lahore w Pakistanie transmitował przez głośnik, że będzie dystrybuował rządową pomoc żywnościową w odpowiedzi na COVID-19.

Rachel Bibi, chrześcijanka z Lahore, była zachwycona. Czuła, że ​​jej rodzina zostanie uratowana przed ich trudną sytuacją. Poszła do meczetu i czekała w kolejce, a kiedy nadeszła jej kolej, przedstawiła swój dowód osobisty, tak jak inni przed nią.

Jednak zamiast otrzymać pomoc, Rachel została poinformowana, że ​​nie może otrzymać żadnego jedzenia, ponieważ zidentyfikowano ją jako Chrześcijankę.

„Chrześcijanie często spotykają się z nienawiścią religijną i dyskryminacją”, powiedziała Rachel kilka dni później. „Jednak nigdy nie sądziliśmy, że [zobaczymy tę dyskryminację] w tym krytycznym czasie COVID-19”.

Według oficjalnych raportów pierwszy przypadek COVID-19 w Pakistanie został wykryty pod koniec lutego, kiedy mężczyzna w Karaczi uzyskał pozytywny wynik na obecność wirusa.

W odpowiedzi rząd Pakistanu zablokował kraj 21 marca. Ta akcja miała na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa, ale wielu biednych i bezbronnych mieszkańców kraju (również Chrześcijan) znalazło się w rozpaczliwej sytuacji.

Chrześcijanom odmówiono pomocy

Większość chrześcijańskiej społeczności Pakistanu jest rozpaczliwie biedna i żyje na najniższych szczeblach społeczeństwa. Utrzymują się z codziennej pracy. Blokada narodowa odcięła ich od dochodów, które utrzymywały ich przy życiu.

Dla społeczności chrześcijańskiej w Pakistanie pandemia COVID-19 przedstawiała nowy poziom prześladowań i dyskryminacji. We wsi Sandha Kalan ponad 100 rodzin chrześcijańskich zostało wykluczonych z dystrybucji pomocy żywnościowej. Pomoc, zebrana przez komitet zarządzający wioską i składająca się głównie ze zszywek spożywczych, została podobno przeznaczona dla wszystkich zasłużonych rodzin w wiosce. Kiedy jednak pomoc została rozdana, lokalny duchowny meczetu nie zezwolił żadnej rodzinie chrześcijańskiej na otrzymanie pomocy.

Pracownicy narażeni

Ponadto pakistańscy pracownicy oczyszczania miast i pracownicy kanalizacji, z których 80% do 90% to chrześcijanie, zostali zmuszeni do pracy podczas blokady. W czasie pandemii zapewniono im niewiele sprzętu ochronnego.

„W szpitalu nie zapewnia się nam sprzętu ochronnego”, powiedział ICC Saleem Masih, chrześcijański pracownik sanitarny w rządowym szpitalu w Lahore. „Kierownictwo nie uznaje nas za ludzi ani nie traktuje równo z innymi pracownikami szpitala. Boimy się koronawirusa; potrzebujemy jednak również naszej pracy, aby wyżywić nasze dzieci. ”

Tysiące  Chrześcijan w Pakistanie, pogrążonych między globalną pandemią a codziennymi prześladowaniami, znajduje się w trudnej sytuacji. W kwietniu ICC usłyszało nawet doniesienia o głodzie krążącym wśród niektórych wspólnot chrześcijańskich.

„Od początku kwietnia musieliśmy ograniczyć do jednego posiłku dziennie dla rodziny” – powiedział Zeenat Bibi ICC. „Było to spowodowane niedoborem, z którym mieliśmy do czynienia”.

Linia życia dla Pakistanu


Na szczęście nie na tym kończy się ta historia. Fundacja “FILEO” wspiera finansowo życie wielu ludzi w Pakistanie poprzez bezpośrednią pomoc żywnościową dla prześladowanych Chrześcijan, w tym, którym odmówiono pomocy, i innym wrażliwym grupom chrześcijańskiej społeczności Pakistanu.

Darowizna


Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: