19.08.2020 Pakistan (International Christian Concern)

24 lipca Nasir Pervaiz, chrześcijański kierowca rikszy, został pobity i fałszywie oskarżony o terroryzm po tym, jak powiedziano mu, że nie może zabierać pasażerów z kliniki medycznej w Phoolnagar, znajduje się w prowincji Pendżab w Pakistanie.

Powodem, dla którego nie pozwolono mu zabierać pasażerów, była jego tożsamość religijna jako chrześcijanina.

„ Około rok temu kupiłem rikszę samochodową z oszczędności z poprzedniej pracy i pożyczką od krewnych ” – powiedział Pervaiz International Christian Concern (ICC). „ Podobał mi się mój biznes i zarobiłem sporo pieniędzy, zbierając i przewożąc pasażerów z wioski do miasta. 

„ Jednak często byłem atakowany, dyskryminowany i maltretowany przez muzułmańskich kierowców w punkcie odbioru przed kliniką medyczną przy głównej drodze miasta Phoolagar ” – kontynuował Pervaiz.

„ Byłem w kolejce z autorikszą w dniu incydentu, kiedy właściciel kliniki krzyknął do mnie ” – powiedział Nasir ICC. Według Nasira, właściciel kliniki nazwał go „ choora ”, co jest obraźliwym terminem określającym chrześcijan, i powiedział mu, aby opuścił klinikę bez pasażera.

Kiedy Nasir odmówił wyjazdu, właściciel wezwał innych muzułmanów, by zaatakowali Nasira, mówiąc, że muszą „ udzielić choora lekcji. 

Pervaiz został zaatakowany, pobity i pozostawiony z licznymi obrażeniami. Auto-riksza Pervaiza również została skradziona i zaginęła od czasu incydentu.

Później Pervaiz został fałszywie oskarżony o terroryzm i aresztowany przez policję. Sędzia jednak przyznał mu zwolnienie za kaucją do następnej rozprawy sądowej.

W sprawie wywiadów prosimy o kontakt z Olivią Miller, koordynatorem ds. Komunikacji: press@persecution.org


Potrzebna pomoc żywnościowa dla głodujących i prześladowanych chrześcijan.

This slideshow requires JavaScript.

Obecnie można zauważyć,iż chrześcijańskie organizacje społeczne z Pakistanu,które otrzymywały dotychczas darowizny pieniężne z Niemiec,USA czy innych krajów świata z powodu skutków obostrzeń ,zaniechały lub całkowicie zminimalizowały wysyłkę środków pieniężnych na pomoc żywieniową dla głodujących Chrześcijan w tym kraju ,co uniemożliwia niesienie takiej pomocy i prowadzenie przez nich tej działalności charytatywnej.

Wyjątek stanowi Polska misja pomocy dla głodujących chrześcijan w Pakistanie,i stąd stale otrzymujemy liczne prośby nie tylko od wielu ubogich chrześcijan z Pakistanu,ale w obecnym czasie właśnie od tych organizacji,które niosły również tam dotychczas swoją pomoc żywnościową…

Lesław Baran:
Dzięki darczyńcom z Polski na bieżąco zaopatrujemy w żywność ubogich Chrześcijan oraz dzieci-sieroty z Mother Care Orphan Center w Lahore w Pakistanie (z chrześcijańskiego sierocińca),jego pracowników,wdowy i innych ubogich Chrześcijan.

Każda paczka żywnościowa,którą przygotowujemy i przekazujemy dla ubogich Chrześcijan jest o wartości 64.00 zł i jest przekazywana dla jednej ubogiej rodziny chrześcijańskiej.
Zawiera ona takie produkty jak:

20 kg mąki pszennej
5 kg ryżu
3 litrowy olej
2 kg cukru
2 rodzaje soczewicy po 200 gramów
1 kg soli
250 gram papryki chili
1 kg makaronu
1 mydło

Z mąki codziennie pieką “rote” (chleb pakistański w formie placka),a papryka chili wraz z cukrem czy solą stanowi tam podstawową przyprawę,którą stosują do wszystkich potraw.

Prosimy o udostępnianie tej informacji, gdyż potrzeby związane z pomocą żywieniową dla Chrześcijan w Pakistanie są ogromne.
Dla przykładu:

Koszt zakupu tylko 40 sztuk paczek żywnościowych wynosi 2560.00 zł.


Darowizna


FILEO-FUNDACJA NIOSĄCA POMOC OFIAROM PRZEMOCY KRS 0000705635
Tytuł przelewu:
„Prześladowany Kościół-Pakistan”

BIC (SWIFT): BPKOPLPW

Rachunek w złotówkach (PLN):
PL 30 1020 2791 0000 7902 0269 1947

Rachunek w dolarach amerykańskich (us dollars)
PL 46 1020 2791 0000 7502 0309 5569


Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: