18.05.2020 Pakistan – Według doniesień w mediach społecznościowych stuletni chrześcijański cmentarz został zbezczeszczony w pakistańskiej prowincji Pendżab. W odpowiedzi chrześcijanie podobno podjęli tę sprawę z lokalnymi władzami.

5 maja grupa muzułmanów pod przewodnictwem Zafara Iqbala Nunari, miejscowego właściciela, siłą zajmowała chrześcijański cmentarz w Chak nr 174/10-R, w dzielnicy Khanewal w Pendżabie. Według doniesień w Chak nr 174/10-R mieszka ponad 3000 chrześcijan, a wioska została założona przez Brytyjczyków ponad 100 lat temu.

W dniu incydentu Nunari i jego zwolennicy, w tym Akram Ghulam Haider, Iqbal Ghulam Qadir, Ilyas Iqbal i Liyqat Rabnawaz, siłą wjechali do chrześcijańskiego cmentarza ciągnikiem i zaorali groby. Członkowie wspólnoty chrześcijańskiej próbowali powstrzymać zbezczeszczenie, ale zostali wypędzeni, gdy Nunari i jego wyznawcy wymachowali bronią i zagrozili chrześcijanom „ strasznymi konsekwencjami ”.

Chrześcijanie protestowali przeciwko zniszczeniu groów, z których wszystkie miały na sobie krzyże. Akhtar Khursheed, były członek rady dystryktu, przedstawił sprawę władzom lokalnym i poprosił o podjęcie działań przeciwko tej „ niesprawiedliwości ”.

Chrześcijańskie dobra są często atakowane przez przestępców i „ właścicieli ziemi ”, ponieważ powszechna dyskryminacja sprawia, że ​​wspólnoty chrześcijańskie stają się łatwym celem. Różnice ekonomiczne i uprzedzenia religijne, które istnieją nawet w pakistańskim systemie sądowym, bardzo utrudniają chrześcijanom odzyskanie utraconych nieruchomości.

Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”
br. Waldemar Skworcz-Bednarski


W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org .


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: