07/06/2020 Pakistan (International Christian Concern)

Według Independent Catholic News (ICN), chrześcijańska rodzina udała się do Sądu Najwyższego w Pakistanie, by walczyć o powrót 14-letniej córki Mairi Shahbaz. Maira została porwana przez mężczyznę, który zażądał, aby porzuciła wiarę chrześcijańską i  wyszła za niego za mąż.

28 kwietnia Maira szła do domu w Madina Town, niedaleko Faisalabad, kiedy Mohamad Nakash i dwaj uzbrojeni mężczyźni zatrzymali się jadąc autem, uprowadzili ją i wystrzelili z pistoletu w powietrze kilka pocisków, gdy uciekali z miejsca zdarzenia. Po uprowadzeniu Maira została siłą zmuszona do przejścia na islam i poślubiła Nakasha.

Podważając małżeństwo w sądzie, rodzice Mairi twierdzili, że małżeństwo z Nakash było nieważne, ponieważ ma ona zaledwie 14 lat. Jednak Sąd w Faisalabad ogłosił, że Maira ma 19 lat i że jest ważnie poślubiona Nakashowi.

2 czerwca Khali Tahir Sandhu, prawnik reprezentujący rodziców Mairi, złożył petycję do High Court w celu odwołania się od orzeczenia Faisalabad Magistrates Court w sprawie Mairi.

Sandhu powiedział ICN: „ Przypadek nieletniej Mairi jest bardzo silny. W argumentacji przeciwnika jest wiele luk i nieprawidłowości.

Sandhu cytuje akt urodzenia i inne oficjalne dokumenty potwierdzające, że Maira ma 14 lat. Twierdzi również, że akt małżeństwa Nakash sporządzony w sądzie jest fałszywy. Nakash twierdzi, że pomimo prawa, które zabrania małżeństw nieletnim, poślubienie Mairy jest sankcjonowane przez islamski zwyczaj, ponieważ miała ona swój pierwszy okres.

„ W takich przypadkach często zdarza się, że po dwóch lub trzech latach ludzie odsyłają dziewczynę do swojej rodziny, kiedy to zaspokajają swoje pożądanie i mają jej dość ”, wyjaśnił Sandhu ICN.


W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji:  press@persecution.org .


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: