07.01.2020 Pakistan

Według lokalnych raportów, Nadeem Joseph, chrześcijanin z telewizyjnej kolonii Peszawar, stolicy pakistańskiej prowincji Khybar Pakhtunkhawa, zmarł wczoraj w wyniku ran postrzałowych, które otrzymał 4 czerwca.

Dwadzieścia sześć dni temu Józef i jego rodzina zostali zaatakowani przez muzułmańskich sąsiadów, ponieważ kupili dom, który według ich sąsiadów jest dzielnicą „wyłącznie muzułmańską”. – więcej tutaj

4 czerwca 2020 r. Nadeem Joseph, jego teściowa Elżbieta i jego szwagier Babar Masih zostali zaatakowani przez muzułmańskich sąsiadów dzierżących broń przed domem w TV Colony. Atakującymi byli Salman Khan i jego synowie.

Według Josepha i jego rodziny, Khan zaatakował, ponieważ kupili dom, w którym Khan twierdził, że jest „dzielnicą muzułmańską”.

W wiadomości wideo nagranej ze swojego łóżka szpitalnego na początku czerwca Joseph powiedział: „ Miesiąc temu kupiłem dom w TV Colony. Nadal muszę dokonywać ostatecznych płatności na rzecz sprzedawcy, ale Salman Khan, muzułmanin z sąsiedztwa, zaczął nękać moją rodzinę. 

Podczas gdy Józef i jego rodzina mieszkali w TV Colony, byli nękani przez muzułmańskich sąsiadów, którzy nazywali ich „chooras”, co jest obraźliwym określeniem Chrześcijan.

Józef twierdził, że Khan i jego synowie poprosili rodzinę o opuszczenie tej dzielnicy, ponieważ „była ona przeznaczona tylko dla muzułmanów. Podobno Khan powiedział, że „ jak śmiesz chrześcijańska rodzino żyć wśród muzułmanów.

Podczas ataku z 4 czerwca Joseph został dwukrotnie postrzelony w brzuch. Teściowa Józefa i szwagier zostali postrzeleni raz w ramię i w nogę.

Wszyscy zostali przyjęci do miejscowego szpitala, gdzie Joseph uległ ranom 30 czerwca.

Nietolerancja religijna i dyskryminacja w Pakistanie jest powszechna. Chrześcijanie często spotykają się z dyskryminacją w ramach ich codziennego życia. Ta dyskryminacja często dyktuje pracę, jaką pełnią chrześcijanie, otrzymywane wykształcenie, a nawet dzielnice, w których żyją.

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji:  press@persecution.org .


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

One thought on “Pakistan: Chrześcijanin Nadeem Joseph zastrzelony bo zamieszkał w dzielnicy muzułmańskiej

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: