Pakistan: Chrześcijanin, jako świadek zamordowany przez Policję za odmowę zmiany zeznań

25.06.2020 Pakistan

Chrześcijańska rodzina w Pakistanie twierdzi, że ich krewny został zamordowany przez policję po tym, jak odmówił zmiany zeznań w sprawie przestępstwa, którego był świadkiem. Rodzina chrześcijańska wniosła oskarżenie przeciwko policji, a sprawa doprowadziła do kilku lokalnych protestów.

22 czerwca kilku funkcjonariuszy policji, dowodzonych przez Arifa Jutta, włamało się do domu Waqara Masiha, chrześcijanina z Gojry, położonego w dzielnicy Toba Tek Singh w prowincji Pendżab w Pakistanie.

Tam policja zaatakowała i pobiła ojca Waqara, Younasa.

„ Arif Jutt, policjant, wraz z innymi nielegalnie wtargnął do mojego domu. ”Waqar powiedział International Christian Concern (ICC). „Szukali mojego ojca i zrzucili go z łóżka. Bili mojego ojca bronią i ciągle kopali go w brzuch. Mój ojciec nie mógł przeżyć tortur.

Początkowo policja odmówiła zarejestrowania pierwszego raportu informacyjnego (FIR) przeciwko innym oficerom. Jednak FIR została złożona po tym, jak protestujący zablokowali drogi i poinformowano lokalne media.

Waqar powiedział ICC, że jego ojciec był świadkiem w sprawie o morderstwo przeciwko muzułmańskiej rodzinie. Dlatego policjanci wielokrotnie grozili mu i prosili, by odwołał swoje zeznania w zamian za łapówkę. Jednak Younas odmówił: „ Jestem chrześcijaninem i nigdy nie będę oszukiwać .

„ Głębokie zaangażowanie mojego ojca w wiarę sprawiło, że policjanci stali się agresywni ” – wyjaśnił Waqar ICC. „ Podczas ataku jeden z oficerów krzyknął:„ Nauczymy go lekcji ,obraża nas! ”

„ Nigdy nie pójdziemy na żadne porozumienie ani rekompensatę ”, powiedział Waqar ICC. „ Chcemy sprawiedliwości i ochrony mojej rodziny. 

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org .


Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”
br. Waldemar Skworcz-Bednarski


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: