25.06.2020 Pakistan

Chrześcijańska rodzina w Pakistanie twierdzi, że ich krewny został zamordowany przez policję po tym, jak odmówił zmiany zeznań w sprawie przestępstwa, którego był świadkiem. Rodzina chrześcijańska wniosła oskarżenie przeciwko policji, a sprawa doprowadziła do kilku lokalnych protestów.

22 czerwca kilku funkcjonariuszy policji, dowodzonych przez Arifa Jutta, włamało się do domu Waqara Masiha, chrześcijanina z Gojry, położonego w dzielnicy Toba Tek Singh w prowincji Pendżab w Pakistanie.

Tam policja zaatakowała i pobiła ojca Waqara, Younasa.

„ Arif Jutt, policjant, wraz z innymi nielegalnie wtargnął do mojego domu. ”Waqar powiedział International Christian Concern (ICC). „Szukali mojego ojca i zrzucili go z łóżka. Bili mojego ojca bronią i ciągle kopali go w brzuch. Mój ojciec nie mógł przeżyć tortur.

Początkowo policja odmówiła zarejestrowania pierwszego raportu informacyjnego (FIR) przeciwko innym oficerom. Jednak FIR została złożona po tym, jak protestujący zablokowali drogi i poinformowano lokalne media.

Waqar powiedział ICC, że jego ojciec był świadkiem w sprawie o morderstwo przeciwko muzułmańskiej rodzinie. Dlatego policjanci wielokrotnie grozili mu i prosili, by odwołał swoje zeznania w zamian za łapówkę. Jednak Younas odmówił: „ Jestem chrześcijaninem i nigdy nie będę oszukiwać .

„ Głębokie zaangażowanie mojego ojca w wiarę sprawiło, że policjanci stali się agresywni ” – wyjaśnił Waqar ICC. „ Podczas ataku jeden z oficerów krzyknął:„ Nauczymy go lekcji ,obraża nas! ”

„ Nigdy nie pójdziemy na żadne porozumienie ani rekompensatę ”, powiedział Waqar ICC. „ Chcemy sprawiedliwości i ochrony mojej rodziny. 

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org .


Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”
br. Waldemar Skworcz-Bednarski


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: