NAIROBI, Kenia (AP) – Biuro humanitarne ONZ przekazuje 100 milionów dolarów na pomoc w nagłych wypadkach siedmiu krajom zagrożonym głodem w Afryce i na Bliskim Wschodzie w związku z konfliktami i pandemią COVID-19, podczas gdy szef pomocy humanitarnej mówi o powrocie do świata gdzie głód jest powszechny, byłoby „nieprzyzwoite”.

Oświadczenie z dnia na dzień mówiło, że 80 milionów dolarów trafi do Afganistanu, Burkina Faso, Konga, Nigerii, Sudanu Południowego i Jemenu. Kolejne 20 milionów dolarów zarezerwowano na „działania wyprzedzające w walce z głodem w Etiopii”, gdzie w zbuntowanym północnym regionie Tigray wybuchły w tym miesiącu śmiertelne walki.

„Bez natychmiastowych działań głód może stać się potworną rzeczywistością w nadchodzących miesiącach w części Burkina Faso, północno-wschodniej Nigerii, Sudanie Południowym i Jemenie. Byłby to pierwszy przypadek ogłoszenia głodu od 2017 roku w niektórych częściach Sudanu Południowego ”- czytamy w oświadczeniu.

Powrót do świata, w którym głód jest na porządku dziennym, byłby „nieprzyzwoity w świecie, w którym jest więcej niż wystarczająco jedzenia dla wszystkich” – powiedział szef humanitarnej ONZ Mark Lowcock.

ONZ stwierdziło, że pieniądze będą skierowane do najbardziej narażonych, zwłaszcza kobiet, dziewcząt i osób niepełnosprawnych.

Pieniądze rozkładają się w następujący sposób: 15 milionów dolarów dla Afganistanu, Burkina Faso 6 milionów dolarów, Kongo 7 milionów dolarów, północno-wschodnia Nigeria 15 milionów dolarów, Sudan Południowy 7 milionów dolarów i Jemen 30 milionów dolarów.

źródło: apnews


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: