Maria (imię zmieniono ze względów bezpieczeństwa,) została porwana dwa tygodnie temu. Sąsiedzi pojawili się w domu rodziny, mówiąc, że widzieli trzech uzbrojonych mężczyzn odciągających córkę.

„Wycelowali w nią broń” – powiedzieli rodzinie sąsiedzi.

Rodzina Marii podzieliła się  partnerem z “Open Doors ministry partner”: „Pospieszyliśmy na posterunek policji, aby poprosić o pomoc. Ponieważ jesteśmy Chrześcijanami, policjanci niechętnie przyjmowali nawet pierwszy raport z incydentu. ”

Lokalne media zareagowały na ​​sprawę i protestujący pojawili się przed posterunkiem policji, aby w końcu zmusić policję do wszczęcia dochodzenia by poznać prawdę: Maria została porwana i wykorzystana przez niektórych jej współpracowników z fabryki gdzie pracowała. Jeden mężczyzna został aresztowany.

Trzy dni później sama Maria pojawiła się w sądzie.

„Dziewczyna musiała zostać poddana ogromnej presji” – mówi partner Open Doors. „Powiedziała, że ​​poszła ze swoim porywaczem za własną zgodą. Ponadto przemawiała przed sądem na korzyść swojego porywacza, który został aresztowany przez policję podczas dochodzenia i poprosił sędziego o jego zwolnienie. Przed rodziną zadeklarowała chęć pójścia ze swoim porywaczem, muzułmaninem, już żonatym i ojcem dwójki dzieci. ”

Po wysłuchaniu wszystkich argumentów sąd oddalił wniosek złożony przez rodzinę Marii.

Jej kuzyn i powiernik powiedział: „Dobrze ją znam. Nigdy by nie poszła chętnie. Jest delikatną dziewczyną, ale nie głupią. Musiało być zagrożone bezpieczeństwo jej rodziców, członków rodziny i innych chrześcijańskich dziewcząt w fabryce. ”

A jej los? „Nie wiemy”, mówi partner Open Doors. „Próbujemy dowiedzieć się, gdzie jest przetrzymywana i w jakich okolicznościach”.


Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”
br. Waldemar Skworcz-Bednarski


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: