Ojciec muzułmanin skatował i otruł własną córkę za nawrócenie się do Chrystusa

Hajat Habiiba Namuwaya ze wschodniej Ugandy została pobita i otruta za porzucenie islamu.

Kobieta ze wschodniej Ugandy stara się wyzdrowieć po tym, jak jej muzułmański ojciec pobił ją i zmusił do połknięcia toksycznej substancji za porzucenie islamu, podają źródła.

Hajat Habiiba Namuwaya, 38-letnia matka trójki dzieci, powiedziała, że ​​uciekła ze swojego domu w wiosce Namakoko w okręgu Nangonde w zeszłym miesiącu po tym, jak muzułmańscy krewni zagrozili jej. Zawierzyła Chrystusowi w lutym po tym, co nazwała cudownym uzdrowieniem.

„Moja matka ostrzegła mnie, że rodzina planuje mnie zabić” – powiedziała Namuwaya Morning Star News ze swojego szpitalnego łóżka. „Podzieliłam się moimi obawami z pastorem, a pastor wraz ze swoją rodziną zgodził się mnie gościć”.

Do ojca, który zmobilizował innych krewnych, by ją wyśledzić, dotarła wiadomość tekstowa o schronieniu się w domu jej pastora, którego nazwisko jest ukrywane ze względów bezpieczeństwa. Namuwaya powiedziała, że ​​rankiem 20 czerwca krewni przybyli do domu pastora i zaczęli ją bić.

„Mój ojciec, Al-Hajji Mansuru Kiita, recytował wiele wersetów Koranu, przeklinając mnie i potępiając mnie jako nie jednego z członków rodziny” – powiedziała Morning Star News. „Zaczął mnie bić i torturować tępym przedmiotem, zadając siniaki na plecach, klatce piersiowej i nogach, aż w końcu zmusił mnie do wypicia trucizny, której próbowałam się oprzeć, ale trochę jej połknęłam”.

Kiedy sąsiedzi przybyli w odpowiedzi na jej wołania o pomoc, muzułmańscy krewni pospieszyli, zostawiając list, w którym zadenuncjowali ją i pastora, powiedziała.

„Kiedy napastnicy przybyli, pastora nie było, ale zadzwonił do niego sąsiad” – powiedział Namuwaya. „Bał się przyjść natychmiast, ale później przyszedł i zastał mnie walczącego o życie. Zawieziono mnie do pobliskiej kliniki po pierwszą pomoc, a później zabrano mnie w inne miejsce na leczenie i modlitwę.”

Oprócz udręki rozłąki z dziećmi w wieku 5, 7 i 12 lat, które są ze swoim ojcem, Namuwaya wymaga dalszego specjalistycznego leczenia.

Jej pastor zgłosił atak lokalnemu urzędnikowi, który udzielił jej pozwolenia na pozostanie z przywódcą kościoła, ale ze względu na niebezpieczeństwo jej powrotu tam, Namuwaya znalazła schronienie w nieznanym miejscu.

Nie powiadomiła policji, obawiając się odwetu ze strony krewnych, w tym możliwości wymyślenia przez nich fałszywych zarzutów przeciwko niej lub kościołowi.

„To bardzo delikatna sytuacja” — powiedział przywódca kościoła.

Konstytucja Ugandy i inne prawa zapewniają wolność religijną, w tym prawo do propagowania własnej wiary i nawracania się z jednej wiary na drugą. Muzułmanie stanowią nie więcej niż 12% populacji Ugandy, a ich koncentracja występuje na wschodzie kraju.

źródło: morningstarnews.org


Najpotrzebniejsza jest specjalistyczna, wysokoenergetyczna żywność, aby ratować dzieci w Sudanie Południowym

Ghazi Ali bin Ali z powodu niedożywienia trafił do szpitala. Klęska głodu to pochodna wojny domowej w Jemenie. Taiz, październik 2018 r. (AHMAD AL-BASHA / AFP / EAST NEWS)
Apelujemy o wsparcie dla mieszkańców Sudanu Południowego – w 6 regionach ogłoszono już klęskę głodu

Tylko 40% populacji ma dostęp do czystej wody pitnej. Inwestycje w tym obszarze mają kluczowe znaczenie dla poprawy zdrowia dzieci. Zanieczyszczona woda jest jedną z głównych przyczyn rozprzestrzeniania się chorób.

Dzieci mogą umrzeć z głodu szybciej niż dorośli. Z drugiej strony dziecko łatwiej można uratować od śmierci, jeśli tylko będzie miało dostęp do odpowiedniego, specjalistycznego żywienia – uwrażliwia dr Wojciech Wilk, prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Prawie 2 miliony osób ze strachu opuściło swoje domy, szukając schronienia w buszu lub poza granicami kraju.

Długotrwały konflikt i kryzys gospodarczy spowodował gigantyczny wzrost cen żywności. Większości mieszkańców po prostu na nie nie stać,  brakuje wszystkiego, wody, żywności, leków. W 6 regionach ogłoszono już klęskę głodu. Szczególnie narażone są dzieci, według szefa biura UNICEF, ponad 250 tys. dzieci w całym kraju jest poważnie niedożywionych – kilkuletnie dzieci ważą tyle, co niemowlęta. Tu pomoc musi być udzielona natychmiastowo, inaczej dzieciom grozi śmierć.

Sudański biskup wskazuje, że pandemia dramatycznie pogorszyła sytuację w tym najmłodszym państwie Afryki od lat dotkniętym kolejnymi wojnami, ogromnym ubóstwem i klęskami żywiołowymi. Rozprzestrzenianie się wirusa zablokowało nie tylko codzienne życie, ale i proces pokojowy, wciąż nie udało się stworzyć rządu przejściowego.

– Przedłużanie obostrzeń może niestety przynieść ze sobą ponowne zaognienie konfliktu. Partie polityczne wciąż są mocno skłócone i trudno im znaleźć wspólną płaszczyznę spotkania –  mówi bp Kussala.

Sudańczycy modlą się o pokój i światło Ducha Świętego dla polityków, aby umieli wspólnie pracować na rzecz pokoju, sprawiedliwości i lepszej przyszłości wszystkich.

Dramatu wojny mieszkańcy tego kraju nie są w stanie sami ponieść, potrzebują konkretnej pomocy świata. Stąd jego przejmujący apel: „Wiem, że Europa i kraje Zachodu zajęte są obecnie leczeniem własnych ran wywołanych pandemią. Proszę jednak, by zauważono także nasze potrzeby. Bez wsparcia materialnego Sudańczycy nie przetrwają. Błagam, nie zostawiajcie nas samych!”.

Prawie półtora miliona dzieci w czterech afrykańskich krajach jest zagrożonych głodem. Ogłosiły to wyspecjalizowane organizacje Narodów Zjednoczonych ONZ, w tym agencja spraw dzieci, UNICEF. Te cztery kraje to Somalia, Jemen, Sudan Południowy i północne rejony Nigerii.

MAPA GŁODU

Justin Forsyth z UNICEF mówi BBC, że wiele dzieci w tych państwach jest zmuszonych jeść liście i korzenie, choć na świecie wystarczyłoby żywności, by je wykarmić.

„Te sytuacje są wywołane działaniami człowieka. To głównie konflikty i wojny, tak jest w Sudanie Południowym.

Miejsca, w których dzieci umierają są odcięte od dostaw żywności w wyniku walk” – powiedział Justin Forsyth. W ogarniętej walkami Somalii dodatkowym czynnikiem, zwiększającym głód, jest susza.

Według ONZ głoduje tam sto tysięcy ludzi, a liczba niedożywionych sięga prawie pięciu milionów.

Rekordowo wysoka liczba osób zagrożonych głodem w Sudanie Południowym. Przez konflikt zbrojny, powodzie i skutki pandemii w tym najmłodszym państwie Afryki 6,5 mln ludzi nie ma wystarczającej ilości jedzenia. Tponad połowa ludności!

Problemy z dostępem do żywności w Sudanie Południowym trwają od czasu uzyskania niepodległości w 2011 r., ale nigdy wcześnie nie były tak ciężkie. Toczący się od 2013 r. konflikt zbrojny doprowadził do śmierci setek tysięcy osób, a miliony musiały uciekać, porzucając swoje domy i uprawy. Jednak zeszły rok był wyjątkowo dramatyczny, bo przez zmiany klimatu kraj spustoszyły niszczycielskie powodzie o niespotykanej wcześniej skali. Szacuje się, że przez żywioł ucierpiał ponad milion osób.

Fala niszczyła wszystko na swojej drodzezmuszając ludzi do ucieczki, zatapiając pola i zabijając zwierzęta gospodarskieStojąca woda przez wiele miesięcy uniemożliwiała produkowanie żywności i pogłębiała głód.

Masowe bezrobocie, przerwane łańcuchy dostaw, problemy z dostępnością żywności na rynku i wzrost jej cen sprawiły, że dla wielu osób zdobycie czegokolwiek do jedzenia stało się wręcz niemożliwe.

An unidentified severely malnourished Somali refugee child rests inside a ward at the Medecins Sans Frontieres (MSF) hospital at the Dagahale refugee camp in Dadaab, near the Kenya-Somalia border, July 28, 2011. Aid groups, which have been clamoring for money to help famine-stricken Somalia, are struggling to reach millions in the affected areas. Some 3.7 million Somalis risk starvation in two regions of south Somalia controlled by Islamist al Shabaab militants. Yet more than 2 million of them have not received any help. REUTERS/Thomas Mukoya (KENYA – Tags: SOCIETY CIVIL UNREST DISASTER HEALTH IMAGES OF THE DAY)

Darowizna

FUNDACJA-FILEO   KRS 0000705635
Tytuł przelewu:
„Prześladowany Kościół-Sudan Południowy”

BIC (SWIFT): BPKOPLPW

Rachunek w złotówkach (PLN):
PL 30 1020 2791 0000 7902 0269 1947

Rachunek w dolarach amerykańskich (us dollars)
PL 46 1020 2791 0000 7502 0309 5569

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: