John Shiklam w Kadunie

Afenifere, Ohanaeze Ndigbo, Forum Delta Pan Nigru (PANDEF i Forum Środkowego Pasa (MBF)) twierdziły, że agenci ludobójstwa grasują w południowej Kadunie, obszarze zasiedlonym głównie przez chrześcijan, który był przedmiotem ciągłych ataków zbrojnych.

Powołując się na niezdolność sił bezpieczeństwa do zakończenia zbrojnych ataków na bezbronnych ludzi, grupy społeczno-kulturowe twierdziły również, że siły bezpieczeństwa wydawały się być nadzorcami na polu śmierci w południowej Kadunie.

Krajowy Prezydent MBF, Dr Bitrus Pogu, Sekretarz ds. Reklamy Afenifere, Pan Yinka Odumakin; Sekretarz ds. Promocji PANDEF, pan Ken Robinson i zastępca sekretarza ds. Reklamy krajowej, pan Chuks Ibegbu, wyrazili te obawy podczas wizyty solidarnościowej z mieszkańcami Kaduny Południowej.

Liderzy grup społeczno-kulturowych, którzy zostali przyjęci przez kierownictwo Południowego Związku Ludowego Kaduna (SOKAPU), podczas wizyty solidarnościowej przekazali również artykuły żywnościowe o wartości 2 mln NN.

Odumakin zauważył, że to haniebne, że nigeryjskim siłom bezpieczeństwa nie udało się postawić przed obliczem sprawiedliwości osób siejących terror w południowej Kadunie.

Odumakin powiedział, że ataki na ludność południowej Kaduny były atakami na wszystkie grupy społeczno-kulturowe w całym kraju, stąd decyzja o złożeniu wizyty.

Powiedział: „Przykro nam, że odwiedzam cię w takim stanie. Nie jesteśmy tutaj, aby przynosić Ci ulgę. W tej chwili nie możemy przynieść żadnej ulgi rodzinom, które straciły swoich bliskich w tych makabrycznych atakach, w tym ludobójstwie, w rękach wrogów, których znamy.

„Jeśli mówimy, że nie znamy tych wrogów, oszukujemy samych siebie. Wszyscy w pasie południowo-zachodnim, południowo-południowym, południowo-wschodnim i środkowym zgodziliśmy się, że cokolwiek wpływa na wszystkich, dotyczy wszystkich ”- powiedział rzecznik Afenifere.

Dlatego oświadczył, że atak na ludność Południowej Kaduny „jest atakiem na nas wszystkich. Dlatego jesteśmy tu dziś po południu, aby współczuć wam ”.

Powołując się na ich niepowodzenie w zakończeniu zabijania, Odumakin ubolewał, że nigeryjskie siły bezpieczeństwa wydawały się „nadzorcami na polu śmierci. Patrzą, jak agenci ludobójstwa zabijają naszych ludzi, nie będąc w stanie postawić ich przed wymiarem sprawiedliwości ”.

Powiedział, że to niefortunne, że rząd przypisuje te ludobójcze masakry „zemście lub odwetowi niektórych ludzi. Jeśli to zemsta, kim są ludzie? Kto z nimi rozmawiał? Komu się skarżyli?

„Rząd wie, skąd pochodzą ataki. Rząd tylko pociera nas po twarzach. Ale dzisiaj modlimy się, aby Bóg Wszechmogący przyniósł ziemi sprawiedliwość. Zabijanych ludzi nie należy zabijać na próżno. Ziemia woła o sprawiedliwość ”- powiedział Odumakin.

źródło: thisdaylive.com


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: