Nigeryjscy chrześcijanie są jak owce prowadzone na rzeź.

W nowym raporcie z Wielkiej Brytanii alarmuje się o potencjalnym ludobójstwie chrześcijan w Nigerii.

Koalicja brytyjskich parlamentarzystów rozpoczęła tam szeroko zakrojone badania nad przemocą i stwierdziła, że ​​pasterze islamisty Fulani zabili w ubiegłym roku ponad 1000 chrześcijan i 6000 od 2015 roku.

ISIS popełnił ludobójstwo na chrześcijanach w Syrii i Iraku, a teraz wygląda na to, że zbliżamy się bardzo do podobnej sytuacji w Nigerii.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, co się tam dzieje, CBN News rozmawiało z Petrem Jasem, który służył w Niderlandach za Głos Męczenników (VOM) i spędził 15 miesięcy w więzieniu w Sudanie za pomoc prześladowanym chrześcijanom w tym kraju.

Jasek powiedział, że kilka grup atakuje chrześcijan w całej Nigerii, ale świeckie media uważają te zabójstwa za zwykły konflikt plemienny.

„Byłem w Nigerii ponad 30 razy w ciągu ostatnich 20 lat i mogę powiedzieć, że sytuacja była naprawdę zła znacznie wcześniej niż została rozpoznana” – wyjaśnił Jasek. „Chrześcijanie są atakowani przez kilka grup. Jedną z nich jest zdecydowanie Boko Haram, która jest oddziałem ISIS, i pasterze Fulani”.

„Niestety świeckie media są często stronnicze i starają się przedstawić to jako konflikt plemienny, a nie religijny”.

Jasek podkreśla, że ​​chrześcijanie z pewnością są celem, co można zaklasyfikować jako ludobójstwo.

„Powiedziałbym, że wielu chrześcijan zabija się w bardzo brutalny sposób. Oni tylko zabijają tam naszych braci i siostry” – powiedział. „W pewnym sensie powiedziałbym, że może osiągną to z dużą liczbą. Jest to szczególnie niebezpieczne i okrutne, i powiedziałbym, że jest to bardzo zbliżone do tego, co świeckie media nazwałyby ludobójstwem”.

Jasek jest obecnie globalnym ambasadorem VOM i autorem nowej książki „Imprisoned with ISIS: Faith in the Evil of Evil”. 

Wyjaśnił, że podczas pobytu w więzieniu w Sudanie Bóg dał mu siłę do dzielenia się ewangelią ze swoimi prześladowcami.

„W tym miejscu nauczyłem się najtrudniejszej lekcji, że moce Pana można objawić w mojej słabości” – powiedział. „Straciłem 55 funtów w ciągu pierwszych trzech miesięcy, byłem wyjątkowo słaby, ale w tej fizycznej i emocjonalnej słabości Pan dał mi siłę do dzielenia się ewangelią z tymi wrogami ewangelii”.

„Mogłem modlić się za tych, którzy faktycznie mnie bili, oczerniali mnie, torturowali i to jest łaska od Pana w tej sytuacji chrześcijan w Nigerii. Nadal kochają oni swoich wrogów i modlą się za nich. To jest coś wyjątkowego w chrześcijaństwie – podsumował Jasek.

źródło: cbn.news


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: