28.05.2020 Nigeria (The Christian Post)

Nigeryjczyk został skazany na 26 lat więzienia za uprowadzenie chrześcijańskiej nastolatki
z domu i zmuszenie jej do islamskiego małżeństwa  w 2015 r.

Federalny Sąd Najwyższy w stanie Bayelsa skazał Yunusę Dahiru za porwanie Ese Oruru. W sierpniu 2015 r. Oruru została porwana w wieku 14 lat ze sklepu swojej matki przez Dahiru. Nastoletnia dziewczyna została przewieziona przez granice do stanu Kano, w którym dominują muzułmanie, gdzie została rzekomo zgwałcona, zmuszona do zaakceptowania islamu i wyszła za mąż za swojego porywacza. Ponadto jej imię zmieniono na „Aisha”, imię jednej z żon proroka islamu Muhammada.

Jej porwanie zyskało uwagę mediów, gdy jej rodzice podnieśli świadomość społeczną, mimo że napotkali wiele szykan, próbując odzyskać córkę. Chociaż matka zwróciła się do lokalnego emira o zwolnienie córki, jej prośba nie powiodła się. CSW twierdzi, że dwa razy matka była obrażana i atakowana przez ludzi w wiosce, a także odmawiano jej dostępu do córki. Kilka miesięcy później, w lutym 2016 r., Policja stanowa uratowała Ese Oruru. Okazało się, że nastolatka była w piątym miesiącu ciąży.

Po podjęciu decyzji o wyroku ojciec Ese pochwalił Sąd, stwierdzając w wywiadzie dla niezależnej nigeryjskiej gazety: „Jestem bardzo szczęśliwy i wdzięczny, ponieważ widzę, że całe moje cierpienie nie poszło na marne. Ta sprawa posłuży jako środek odstraszający dla innych osób, które porywają dzieci. Dziękuję Bogu, że prawda zwyciężyła. Ja i moja rodzina jesteśmy bardzo szczęśliwi. ” Dahiru został oskarżony o spisek mający na celu porwanie z pogwałceniem prawa dotyczącego handlu ludźmi. Postępowanie karne przeciwko Dahiru rozpoczęło się w marcu 2016 r., Ale początkowo został zwolniony za kaucją. Później został aresztowany za to, że nie pojawił się w sądzie.

Tego rodzaju incydenty są stosunkowo powszechne w północnej Nigerii, zwłaszcza w 12 stanach, które mają prawo szariatu. ICC pracował, aby pomóc kilku dziewczynom wrócić do życia po ich uwolnieniu w ciągu ostatnich dwóch lat. Dziewczyny takie jak Ese często zmagają się z silnym bólem psychicznym i emocjonalnym przez lata po tych porwaniach. przez większość czasu mężczyźni wcale nie są karani. Na szczęście tym razem było inaczej.

Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”- Proszę, módlcie się za Ese i jej rodzinę.

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org .


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: