Pomimo 24-godzinnej godziny policyjnej nałożonej przez rząd stanu Kaduna w lokalnej gminie Zango Kataf, podejrzani uzbrojeni pasterze napadli na wioskę Chibwon, zabijając siedem osób i podpalając 20 domów.

Rząd wysłał wcześniej zbrojenie wojskowe i przedłużył godzinę policyjną dwa tygodnie temu, po wybuchu kryzysu w okolicy.

Oświadczenie Sekretarza Generalnego Stowarzyszenia Rozwoju Społeczności Atyap (ACDA), Tinat Bodam, w weekend powiedział: „Odbył się atak na wioskę Chibwob w lokalnej gminie Zangon Kataf na szefa Atyap, który miał miejsce we wczesnych godzinach piątkowych, 10 lipca 2020 r. w których zginęło siedem osób, wiele osób zostało poważnie rannych, a ponad 20 domów spłonęło.

„Ten atak nadchodzi dokładnie miesiąc po zabiciu Yusufa Musy Magaji i w ciągu 24-godzinnej godziny policyjnej.” Przypomniał o informacji o zagrożeniu wydanym wcześniej przez Malama Ibrahima Bayero Zango, dyrektora ds. Mediów i reklamy, oddział MACBAN Kaduna State oraz Stowarzyszenie Młodzieży Bandiraku Fulbe pod przewodnictwem Abbasa J. Julde i Haruny Bello Laduga, ostrzegając, że rada federalna, stanowa i lokalna powinny wziąć to pod uwagę , co może się stać dalej ”, wskazując, że zagrożenia zaczęły się materializować…”

źródło: guardian.ng


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: