04/06/2020 Nigeria (Aktualności)

W czwartek 28 maja, bojownicy Fulani weszli do mini-sklepu w miejscowości Miango w stanie Plateau i zastrzelili właściciela sklepu (42-letnia Asabe Samuel) i cztery inne osoby. Nie ukradli niczego ze sklepu ani też nie obrabowali ofiar.

Brat właścicielki sklepu, Sunday Samuel, opisał atak w Morning Star News: „ Otworzyłem okno sypialni, aby dowiedzieć się, co się dzieje. Widziałem uzbrojonych mężczyzn z pistoletami strzelającymi dookoła i myślałem, że wkroczą do mojego domu. Słyszałem, jak napastnicy mówią do siebie w Hausa i Fulfulde, wzywając do szybkiego odwrotu z miejsca. Postanowiłem wyjść i dowiedzieć się, co się naprawdę wydarzyło. Pospieszyłem do sklepu i zastałem moją siostrę i czterech innych zabitych przez bandytów. Asabe Samuel była członkiem Odkupionego Chrześcijańskiego Kościoła Bożego w Miango w stanie Plateau.

Ibrahim Agu Iliya, 42-letni członek pobliskiego kościoła ECWA (Evangelical Church Winning All) powiedział w gazecie Morning Star News: „Ci muzułmańscy pasterze Fulani atakują nasze wspólnoty, ponieważ jesteśmy chrześcijanami. Chcą przejąć nasze ziemie, zmusić nas do zostania muzułmanami, a jeśli odmówimy, zabiją nas ”.

Samuel powiedział Morning Star News: „Jestem głęboko przekonany, że niektórzy z tych pracowników agencji ochrony, którzy są muzułmanami, spiskują z tymi uzbrojonymi mężczyznami, aby zaatakować nasz lud. Te zabójstwa chrześcijan tutaj są po prostu zbyt wielką presją na nas, a smutna rzeczywistość jest taka, że nasz lud jest reprezentowany przez rząd zarówno na szczeblu stanowym, jak i federalnym i nic dla poprawy bezpieczeństwa Chrześcijan nie zostało zrobione. ” Samuel stwierdził, że agenci ochrony nie powstrzymali uzbrojonych morderców przed zabijaniem bezbronnych ludzi w Miango podczas godziny policyjnej COVID-19.


W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org .


Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”
br. Waldemar Skworcz-Bednarski


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: