Nigeria  – Pasterze Fulani zaatakowali w większości chrześcijańską wioskę w północno-środkowej Nigerii, zabijając jednego mieszkańca, podpalając budynek kościoła i porywając czworo dzieci.

Około godziny 8 rano (24 sierpnia) do wioski Damba Kasaya w stanie Kaduna wjechało na motocyklach ponad 20 bandytów, którzy porwali czterech uczniów ze szkoły, w tym 10-letnią dziewczynkę.

„Nasz kościół, kościół baptystów Aminchi, tutaj w Damba Kasaya, został spalony, a Benjamin Auta, lat 35, zginął podczas ataku”, poinformował w wiadomości SMS mieszkaniec wioski Nuhu Aruwa.

Mieszkaniec wioski Emmanuel Zakka powiedział, że wśród uczniów porwano trzy dziewczynki – 10-letnią Favor Danjuma, Miracle Saitu Danjuma (15 lat) i Happiness Odoji (16 lat) – wraz z Ezrą Bako (lat 17).

W wiosce Damishi w tym samym hrabstwie pasterze uprowadzili w sobotę (22 sierpnia) sześciu chrześcijan z hotelu, w którym schronili się po tym, jak pasterze Fulani zaatakowali ich wioskę. Dwie z sześciu porwanych to kobiety karmiące piersią.

W sobotę (22 sierpnia) w wiosce Kakura, w rejonie Kajuma, również w okręgu Chikun, muzułmańscy pasterze Fulani porwali anglikańskiego księdza i jego 10-letniego syna. Wielebny Meshach Luka z anglikańskiej diecezji Kaduna i jego syn zostali porwani ze swojej placówki w Kakura II Kujama Missionary Archdiaconry.

Zostali uwolnieni w poniedziałek (24 sierpnia), według Fundacji Hausa Christians , bez podania szczegółów ich uwolnienia.

źródło: ( Morning Star News )


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: