Islamscy bojownicy w Nigerii kontynuują mordercze ataki na chrześcijańskie wioski. 

Christian Solidarity Worldwide (CSW) donosi, że 10 osób, w tym trzyletnia dziewczynka, zginęło w zeszłym tygodniu podczas ataku bojowników Fulani na społeczność Tudun Agwalla w Kajuru w stanie Kaduna w północno-zachodniej Nigerii.

Maluch, Elizabeth Samaila, doznała wielu skaleczeń maczetą w głowę i zmarła 4 czerwca, dzień po wczesnym,porannym ataku na wioskę.

Dziewięciu innych zostało zhakowanych na śmierć maczetami. Sześciu zidentyfikowano jako Richard Yusuf, Kefas Yusuf, Fidelis Wada, Kachia, Genesis Soja i Rahab Soja. Zostali pochowani w masowym grobie.

Atak na Tudun Agwalla jest najnowszym z serii skoordynowanych zbrojnych ataków na wspólnoty chrześcijańskie w południowym stanie Kaduna przez Fulani milicji, zgodnie z CSW .

Ataki na chrześcijan trwają pomimo dekretu rządu nigeryjskiego o zablokowaniu COVID-19 od 25 marca.

Dyrektor naczelny CSW Mervyn Thomas powiedział: Południowa Kaduna jest stopniowo przekształcana w pola zabijania, albo z powodu rażącego nieodpowiedzialnego rządzenia, albo oficjalnej obojętności i przyzwolenia. Należy teraz wywierać międzynarodową presję zarówno na władze stanowe, jak i federalne, aby zapewnić ochronę tych wrażliwych społeczności, i że podejmowane będą skuteczne działania w celu rozbrojenia wszystkich uzbrojonych podmiotów niepaństwowych i postawienia sprawców tych okropnych okrucieństw przed wymiarem sprawiedliwości ”.

Jak donosi CBN News w zeszłym miesiącu , raport opublikowany przez nigeryjską organizację szacuje, że około 620 chrześcijan zostało zabitych w kraju afrykańskim przez islamskich bojowników tylko w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2020 roku.

Międzynarodowe Towarzystwo Wolności Obywatelskich i Praworządności (ISCLRL), organizacja niepowiązana z rządem Nigerii, opublikowała raport, w którym ostrzegano  bojowników pasterzy Fulani również Boko Haram.

„Okrucieństwa wobec chrześcijan przeszły bez kontroli i doprowadziły do ​​alarmującego apogeum ze strony sił bezpieczeństwa kraju i dotyczyły aktorów politycznych spoglądających w drugą stronę lub zmawiających się z dżihadystami” – czytamy w raporcie.

Organizacja oszacowała również, że od 2009 r. Islamscy bojownicy zabili tam ponad 32 000 chrześcijan.

Dwóch republikańskich senatorów zwróciło się do prezydenta Trumpa z prośbą o ochronę chrześcijan stojących przed brutalnymi prześladowaniami ze strony grup islamskich w Nigerii.

Senatorowie z Iowa, Joni Ernst i Chuck Grassley, wysłali list pod koniec zeszłego miesiąca, prosząc prezydenta o rozważenie wysłania specjalnego wysłannika, aby pomóc zakończyć chrześcijańskie ludobójstwo w Nigerii.

Wraz z innymi islamskimi bojownikami zwanymi pasterzami Fulani, Boko Haram od dawna zagraża życiu chrześcijan w kraju Afryki Zachodniej.

Media głównego nurtu w USA milczały, gdy muzułmańscy terroryści bezlitośnie zabijali nigeryjskich chrześcijan.

Nigeria zajmuje 12. miejsce na liście obserwacyjnej krajów otwartych do roku 2020 w krajach, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani.

źródło: 1.cbn.com


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: