24.05.2020 Nigeria  Aktualności – W sobotę 16 maja 2020, uzbrojeni bojownicy muzułmańscy Fulani zabili dwoje chrześcijan i porwali dwóch innych w stanie Kaduna w Nigerii. Atak miał miejsce o 20.00 w części chrześcijańskiej wioski Ungwan Anjo.

Lokalny mieszkaniec powiedział Morning Star News, co nastąpiło:

„Prawie wszystkie domy w Ungwan Anjo zostały spalone, dotknięte kościoły to m.in. ECWA Bóg [RCCG]. ”Jeden z liderów SOKAPU, Jonathan Asake, stwierdził, że pasterze Fulani zaatakowali inną wioskę w Kadunie na początku tego miesiąca (maj), w wyniku czego wielu chrześcijan zostało przesiedlonych bez żadnej interwencji ze strony władz. Na konferencji prasowej powiedział: Trwające ataki na naszą społeczność wskazują na fakt, że w południowej Kadunie dochodzi do umyślnych czystek etnicznych, na które władze przymknęły oczy”.

Bojownicy Fulani uprowadzili także dwóch członków lokalnego kościoła katolickiego w stanie Kaduna. Lokalny mieszkaniec powiedział Morning Star News, co nastąpiło: „Uzbrojeni muzułmańscy bandyci zaatakowali nas bronią i maczetami. Atak przeciwko nam trwał dwie godziny. Sytuacja jest teraz uspokojona, ale istnieje duże napięcie, czy członkowie naszego kościoła porwani dwa dni wcześniej zostaną zwolnieni czy też będą zabici przez bandytów. ” 

Przywódcy chrześcijan w stanie Kaduna są bardzo zaniepokojeni przemocą na ich terenie. Jeden z tych przywódców, ks. John Hayab potępił zabójstwa i porwania, w oświadczeniu prasowym:

Ostatnio powszechne szaleństwo polega na tym, że pomimo ciągłych ataków na nieszczęsne społeczności Kajuru, osoby odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa życia i mienia, nie dopełniają bezpieczeństwa. Najwyraźniej brakuje uczciwości i zaangażowania w poszukiwanie trwałych rozwiązań dla bezmyślnego niszczenia życia, odwołując się do zwykłej propagandy. Żaden odpowiedzialny rząd nie będzie działał tak, jakby nic się nie działo po zabiciu części jej obywateli.

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org .


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: