Sąd szariatu w Hausawa Filin w Kano City w stanie Kano w północnej Nigerii skazał nieletniego na 10 lat więzienia za bluźnierstwo.

Umar Farouk , lat 13, został uznany 10 sierpnia za winnego używania wulgarnego języka przeciwko Bogu podczas kłótni z przyjacielem. Dostał miesiąc na odwołanie się od wyroku.

Tego samego dnia 22-letni piosenkarz Yahaya Sharif-Aminu został skazany na śmierć przez powieszenie przez przewodniczącego Khadiego (sędziego) Aliyu Muhammada Kaniego, po tym, jak został uznany winnym popełnienia bluźnierstwa w piosence, którą udostępnił na WhatsApp w marcu, co twierdzili jego oskarżyciele. podniósł szejka Ibrahima Nyassa, znanego uczonego z zakonu Tijjaniyya Sufi, ponad Proroka Mahometa.  

W odpowiedzi na wyrok, Komisja Stanów Zjednoczonych ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej (USCIRF) potępiła skazanie , a komisarz USCIRF Frederick A. Davie stwierdził: „To niesłuszne, że Sharif-Aminu grozi wyrok śmierci jedynie za artystyczne wyrażanie swoich przekonań muzyka.”

Dyrektor naczelny CSW, Mervyn Thomas, powiedział: „CSW jest głęboko zaniepokojony nadmiernymi karami wymierzonymi Umarowi Faroukowi i panu Sharif-Aminu i wzywamy do obalenia tych wyroków. Niedopuszczalne jest, aby dziecko mogło spędzić w więzieniu 10 swoich najważniejszych lat z powodu niedbałych słów wypowiedzianych w ogniu kłótni z przyjacielem, podczas gdy młody człowiek może stracić życie, ponieważ inni obrażali się jego piosenką, niezależnie od tego, że nie, chciał, żeby to było obraźliwe. Oskarżenia o bluźnierstwo są wysoce subiektywne; wywołują skrajne i instynktowne reakcje, które łagodzą skutki sprawiedliwości i mogą prowadzić do pozasądowych zabójstw ”.

źródło: csw.org.uk


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: