Nigeria (MNN) – W ciągu ostatniej dekady od  50000 do 70 000 chrześcijan  zostało zabitych przez grupy terrorystyczne w Nigerii.

To nie tylko liczba dla Mission Cry . Jason Woolford mówił niedawno o dużej dostawie Biblii, którą lokalny przywódca chrześcijański poprosił o wysłanie do Nigerii. „Prosił o więcej Słowa Bożego do rozpowszechniania. Stracił żonę i dwie córki z powodu ataków ze strony Boko Haram. I tutaj ten człowiek faktycznie czuje i przechodzi przez stratę i morderstwo swojej żony i dwóch córek, ponieważ wierzyli w Chrystusa.

„Nie dzwonił i nie prosił nas o pieniądze, jedzenie czy wodę. Ale zamiast tego mówił, że potrzebuje więcej [kopii]  Słowa Bożego dla tych, którzy są okaleczeni lub tych, którzy stracili członków swojej rodziny. Nie mają nawet własnej Biblii ”.

Mission Cry wysyła dwa kontenery transportowe pełne Biblii o wartości prawie 1 miliona dolarów. Przybędą do Nigerii około grudnia. Nigeryjski przywódca chrześcijański nazywa tę przesyłkę jednym z najwspanialszych prezentów bożonarodzeniowych, jakie jego region mógł otrzymać.

Co teraz robi ten przywódca? Według Woolforda: „On nadal pracuje w służbie, nie przestając zabierać Biblie do ludzi, mimo że jest to bardzo niebezpieczne”. Jego sytuacja nie jest wyjątkowa, mówi Woolford, ponieważ wielu chrześcijańskich przywódców w kraju straciło członków rodziny w wyniku ataków.

czytaj dalej


Darowizna

 

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: