Zgodnie z nowym raportem (opracowanym przez) International Society for Civil Liberties & Rule of Law (ISCLRL) w ostatnich atakach bojowników Fulbe, do jakich doszło w Nigerii w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2020 r., zginęło 620 chrześcijan. Według ISCLRL od 2009 r. islamiści zabili w tym kraju 32 tys. wyznawców Chrystusa. Ataki stale się nasilają i noszą wszelkie znamiona dżihadu wymierzonego w chrześcijan. Wnioski te pokrywają się z obserwacjami Głosu Prześladowanych Chrześcijan i naszych partnerskich misji, wspólnie z którymi od wielu lat niesiemy pomoc prześladowanym wyznawcom Chrystusa w Nigerii.

W ataku z 12 maja 2020 r. na wieś Gonan Rogo w stanie Kaduna, zamieszkiwaną przez chrześcijan baptystów, zginęło 17 osób. Uzbrojeni bojownicy z ludu Fulbe czekali do ok. północy, aż mieszkańcy wsi pójdą spać, po czym napadli na nich przy użyciu noży i broni palnej. Wśród zabitych jest Jonathan Yakubu, jego żona i trójka dzieci w wieku 6, 9 i 15 lat. Napastnicy zabili też sześciomiesięczne niemowlę. Inne trzymiesięczne dziecko cudem przeżyło, gdy kula przeszła przez serce jego matki i utkwiła mu w czaszce. Atak na Gonan Rogo był częścią fali trzynastu napaści bojowników Fulbe na wsie w stanach Kaduna i Plateau.

Zdaniem naszych partnerów z Nigerii wszystkie te działania są realizacją dżihadu, w wyniku którego chrześcijanie na północy Nigerii są wyniszczani, co zmierza ku ludobójstwu.

„Nigeryjski rząd jest w najlepszym razie nieskuteczny, w najgorszym niechętny, by zapobiegać tym atakom – uważa Paul Robinson, dyrektor naszej partnerskiej misji Release International z Wielkiej Brytanii. – Chrześcijanie w Nigerii są napadani przez terrorystów Boko Haram. A teraz muszą znosić jeszcze bardziej śmiercionośne ataki ze strony uzbrojonych bojowników z ludu Fulbe. Ilu jeszcze zamieszkujących wsie chrześcijan musi zginąć, zanim nigeryjskie wojsko i policja podejmą skuteczne działania?.

Obserwatorzy obawiają się, że świat zwyczajnie stoi z boku i przygląda się, jak ta przemoc rozwija się w najbardziej zaludnionym państwie w Afryce. Nasz przekaz, kierowany do Nigerii i społeczności międzynarodowej, jest następujący: zainterweniujcie i już teraz to zatrzymajcie, zanim będzie za późno”.

źródło: gpch, Release International


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: